NA ŻYWO: Napoli - Borussia Dortmund

NA ŻYWO: Napoli - Borussia Dortmund

Robert Lewandowski (fot. Promediafoto/ Action Press / Foto Olimpik / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Napoli 2:1 w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Higuain. Następnie na listę strzelców wpisał się Insigne pokonując bramkarza strzałem z rzutu wolnego. W 87. minucie Zuniga zaliczył samobójcze trafienie. Drużyna Juergena Kloppa od 45. minuty grała w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Weidenfeller.
 90+3 min.
Koniec spotkania. Napoli - Borussia Dortmund 2:1.
 90+2 min.
Mesto zmienia Hamsika.
 90+1 min.
Borussia walczy, ale graczom Juergena Kloppa pozostało tylko kilkadziesiąt sekund.
 89 min.
Reus z rzutu wolnego strzela bardzo precyzyjnie, Reina wybija piłkę na rzut rożny.
 87 min.2:1
GOOOOOL! 2:1!

Pechowa sytuacja i Zuniga posyła piłkę do własnej bramki.
 85 min.
Sahin z 25 metrów z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką.
 83 min.
Niesamowite szczęście ma Borussia. Mertens długo składał się do strzału, ostatecznie posłał piłkę wprost w Langeraka, który zdołał interweniować.
 82 min.
Sahin z dystansu, ale Reina pewnie łapie piłkę.
 80 min.
Mertens świetnie zagrał na dalszy słupek do wchodzącego Callejona, ale były zawodnik Realu Madryt pogubił się i zmarnował doskonałą okazję.
 79 min.
Posiadanie piłki: Napoli 57%, Borussia 43%
 78 min.
Kolejna zmiana w Napoli. Pandev pojawił się za Higuaina.
 76 min.
Mkhitaryan opuszcza boisko, w jego miejsce wszedł Hofmann.
 75 min.
Wcześniej Insigne został ukarany żółtą kartką.
 73 min.
Zmiana w Napoli. Insigne opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Mertens.
 72 min.
Kolejna szansa Napoli! Wychodzący Higuain dostał dokładne podanie, ale oddał zbyt lekki strzał, aby zaskoczyć Langeraka.
 70 min.
Poprzeczka ratuje Reinę po strzale Aubameyanga.
 67 min.2:0
GOOOOOOOOOL! 2:0!

Insigne popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego!
 66 min.
Rzut rożny dla Napoli, ale Langerak pewnie wybija piłkę w bezpieczną strefę.
 63 min.
Świetny rajd prawą stroną Aubameyanga zakończony zagraniem do środka, gdzie był Reus, który oddał niecelny strzał.
 61 min.
Inler oddał strzał z dystansu, Langerak odbił piłkę, po chwili rozpaczliwa obrona Borussii i ostatecznie piłka w rękach bramkarza.
 59 min.
Wielkie zamieszanie w polu karnym BVB. Higuain próbował uderzać, ale jego strzał został zablokowany.
 57 min.
Borussia rozgrywa piłkę na połowie Napoli, ale nic z tego nie wynika. Gospodarze dobrze ustawiają się w obronie.
 53 mn.
Na spalonym Insigne.
 49 min.
Po przerwie Napoli pozostaje w natarciu, Borussia prezentuje się bardzo słabo.
 46 min.
Podanie do Lewandowskiego, ten obrócił się przed polem karnym i oddał bardzo niecelny strzał.
 45 min.
Początek drugiej części spotkania.
 45+4 min.
Koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.
 45+3 min.
Langerak zastąpi Weidenfellera między słupkami, boisko opuszcza Błaszczykowski.
 45+1 min.
Weidenfeller wyszedł przed szesnastkę, gdzie odbił piłkę ręką chcąc uprzedzić wychodzącego Higuaina. Sędzia ukarał bramkarza BVB czerwoną kartką.
 45 min.
Pierwsza zmiana. Kontuzjowany Hummels opuszcza boisko, w jego miejsce pojawił się Aubameyang.
 44 min.
Insigne oddaje strzał głową obok bramki.
 41 min.
Ciężkie warunki Napoli postawiło przed BVB. Juergen Klopp już nie wspomaga swojej drużyny zza linii bocznej, ponieważ sędzia chwilę po bramce dla gospodarzy wyrzucił go na trybuny.
 40 min.
Posiadanie piłki: Napoli - 56%
Borussia 44%
 39 min.
Żółta kartka dla Schmelzera.
 36 min.
Tym razem żółtą kartką ukarany Britos.
 33 min.
Behrami ukarany żółtą kartka za faul na Błaszczykowskim.
 29 min.1:0
GOOOOOOOOOOOL! Gonzalo Higuain!

Rzut rożny dla Napoli, katastrofalne krycie Borussii i Higuain posyła piłkę do siatki.
 28 min.
Borussia gra chwilowo w osłabieniu, za linią opatrywany jest Subotić.
 26 min.
Reus zagrał w pole karne do Lewandowskiego, który wywalczył sobie miejsce do oddania strzału. Dobrze ustawiony Reina zdołał obronić.
 22 min.
Sahin nieczysto skierował piłkę w stronę bramki Napoli, Reina wyjaśnił sytuację.
 21 min.
Błaszczykowski próbował zagrywać do Lewandowskiego, ale to podanie nie mogło dojść do napastnika niemieckiej drużyny.
 18 min.
Błaszczykowski złapany na spalonym.
 17 min.
Higuain ograł Suboticia, wyszedł na czysta pozycję, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez Hummelsa.
 15 min.
Weidenfeller musiał wyjść przed szesnastkę, aby uratować sytuację po niedokładnym zagraniu.
 13 min.
Doskonałą szansę miał Insigne, który ograł pozostającego po stałym fragmencie gry we własnym polu karnym Lewandowskiego i oddał minimalnie niecelny strzał.
 11 min.
Higuain zakręcił z piłką w obrębie szesnastki, ale defensywa Borussii przerwała akcję.
 6 min.
Rzut wolny dla Borussii, Reus zagrywał do Bendera, ale pomocnik BVB nie sięgnął piłki.
 4 min.
Sporo niedokładności po obu stronach. Teraz przy piłce Borussia, która próbuje przedostać się pod bramkę rywali.
 20:45
Zaczynamy!
 20:42
Obie drużyny już na murawie, za chwilę hymn Ligi Mistrzów i pierwszy gwizdek.
 20:37
Składy:

Napoli: Reina, Britos, Maggio, Albiol, Callejon, Hamsik, Zuniga, Behrami, Inler, Higuain, Insigne

Borussia: Weidenfeller, Subotić, Hummels, Schmelzer, Bender, Reus, Błaszczykowski; Sahin, Grosskreutz, Lewandowski, Mkhitaryan
Borussia Dortmund, czyli finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, świetnie rozpoczęła ligowy sezon. Drużyna trenera Juergena Kloppa zanotowała komplet zwycięstw w pięciu kolejkach, jednak przed środowym meczem ma poważne problemy kadrowe. Pod znakiem zapytania stoją występy m.in. Jakuba Błaszczykowskiego i Ormianina Henricha Mchitariana. Wiadomo również, że nie zagrają kontuzjowany od dłuższego czasu Łukasz Piszczek oraz İlkay Gündoğan. Na tym lista nieobecnych w niemieckiej drużynie nie kończy się, bowiem w niedzielę okazało się, że przez kilka tygodni niezdolny do gry będzie kapitan BVB, Sebastian Kehl.

Napoli jest jedną z drużyn, która w tej edycji Ligi Mistrzów może pokrzyżować plany faworytom. Ofensywnie grający zespół trenera Rafaela Beniteza zanotował do tej pory komplet zwycięstw w Serie A. Włoski klub dokonał też solidnych wzmocnień. Z Realu Madryt sprowadzono Gonzalo Higuaina, który zastąpił w roli snajpera Edinsona Cavaniego. Na tym nie skończyły się "hiszpańskie" transfery, ponieważ do Napoli dołączyli również Raul Albiol i Jose Callejon.

Starcie w grupie F można uznać za hit 1. kolejki. Spotkają się dwie drużyny silne kadrowo i prezentujące wysoką formę. Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami, ale mimo wszystko Borussia wydaje się być faworytem tego spotkania.