LM: falstart Borussii, Klopp wyrzucony z boiska

Gonzalo Higuain cieszy się z gola (fot. AGENZIA ALDO LIVERANI SAS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Napoli 1:2 w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Niemiec od 45. minuty grali w dziesiątkę po tym jak czerwony kartonik obejrzał Roman Weidenfeller, na trybuny został odesłany także trener Juergen Klopp.
Pierwsze minuty meczu na Stadio San Paolo nie zapowiadały wielkiego widowiska, jednak z czasem coraz bardziej wyraźna była przewaga Napoli. W 29. minucie konsekwencja taktyczna gospodarzy przyniosła oczekiwane rezultaty - Higuain po rzucie rożnym głową skierował piłkę do siatki i dał prowadzenie swojej drużynie. Katastrofalnie zachowała się w tej sytuacji defensywa BVB.

Nadmiaru emocji nie wytrzymał także trener Juergen Klopp, który za swoje nerwowe zachowanie w kierunku sędziego został odesłany na trybuny. Ciąg dalszy kłopotów Borussii oglądaliśmy w 45. minucie, kiedy boisko musiał opuścić kontuzjowany Hummels, a chwilę później czerwoną kartka ukarany został Weidenfeller. Bramkarz niemieckiej drużyny wyszedł przed pole karne, aby przejąć piłkę, ale za zagrał w tej sytuacji ręką.

Zobacz jak Borussia przegrała z Napoli

Po przerwie gra Borussii nie uległa poprawie, a Napoli konsekwentnie realizowało swoje założenia. W 67. minucie Insigne podwyższył na 2:0 pokonując Langeraka strzałem z rzutu wolnego w samo okienko. Gracze BVB mieli przebłyski lepszej gry, ale świetnie spisywała się obrona drużyny trenera Rafaela Beniteza. W 87. minucie wicemistrzowie Niemiec dostali prezent od rywali - Zuniga chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale źle trafił i skierował ją do własnej bramki. W końcówce podopieczni Juergena Kloppa zerwali się do ataku, jednak mieli zbyt mało czasu, aby odmienić losy tego spotkania.