NA ŻYWO: Szachtar Donieck - Manchester United

Wayne Rooney (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Szachtar Donieck zremisował z Manchesterem United 1:1 (0:1) w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Wynik spotkania w 18. minucie otworzył Danny Welbeck. Po przerwie gola wyrównującego strzelił Taison.
Sytuacja mistrzów Anglii z pewnością nie jest godna pozazdroszczenia. "Czerwone Diabły" z nowym szkoleniowcem rozpoczęły sezon najgorzej od 24 lat. Zarząd klubu obawia się, że zespół nie wywalczy sobie miejsca w pierwszej czwórce Premier League, co będzie oznaczało, że klub za rok w Lidze Mistrzów nie zagra i straci co najmniej 30 mln funtów.

Kibice Manchesteru United najchętniej zapomnieliby o ostatnich dwóch tygodniach. Po przekonującej wygranej z Bayerem Leverkusen w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów zaczęło się piekło - mistrzowie Anglii najpierw skompromitowali się w derbach i przegrali z Manchesterem City 1:4, później przyszła porażka na Old Trafford z West Bromwich Albion. Pierwsza od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku! Po drodze Manchester United wygrał co prawda z Liverpoolem, ale było to spotkanie w mało prestiżowym Pucharze Ligi.

Nie lepiej jest jednak w Szachtarze - ukraiński zespół w ostatnich pięciu kolejkach wygrał tylko jedno spotkanie. Przed dwoma tygodniami Szachtar pokonał jednak w pierwszej kolejce LM Real Sociedad 2:0.

W zespole mistrzów Anglii zabraknie dzisiaj Andersona, Fabio, Zahy i Ferdinanda - wszyscy leczą urazy. Do gry powinien za to wrócić Robin van Persie i wzmocnić kulejącą siłę ognia Manchesteru United. W Szachtarze kontuzjowany jest tylko Wellington.