NA ŻYWO: Lech Poznań - Legia Warszawa

Daniel Łukasik i Rafał Murawski (fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań zremisował 1:1 (0:0) z Legią Warszawa w hitowym spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik meczu po przerwie otworzył Tomasz Jodłowiec. Gola wyrównującego zdobył Gergo Lovrencsics.
Niedzielny pojedynek to starcie dwóch zdecydowanie najlepszych zespołów... poprzedniego sezonu. Wszyscy pamiętamy szaloną pogoń Lechitów w drugiej części sezonu i ich niesamowitą wyjazdową serię. "Wojskowi" pod wodzą Jana Urbana utrzymali jednak przewagę i zadali decydujący cios pod koniec rozgrywek, kiedy wygrali z Lechem przy Łazienkowskiej 3 jednym golem i praktycznie zapewnili sobie mistrzostwo.

Zeszłoroczne porażki - o nich na pewno w Poznaniu nikt nie zapomniał. Porażka Lecha na wiosnę w Warszawie dała obecnym mistrzom tytuł. Porażka jesienią, na własnym obiekcie, również pozwoliła "Wojskowym" uciec w tabeli. Przed rokiem na Bułgarskiej gospodarze porażali nieskutecznością i dali się znokautować w 30 minut. Legia zdobyła trzy bramki i wygrała spotkanie tracąc tylko jednego gola.

W Poznaniu nikt nie wyobraża sobie powtórki z zeszłego roku. Kibice przy Bułgarskiej oczekują, że tym razem zespół Mariusza Rumaka poradzi sobie z Legią na własnym obiekcie. Gospodarze dzisiejszego meczu wysłali sygnał ostrzegawczy już przed tygodniem, kiedy na wyjeździe rozbili Lechię Gdańsk 4:1. W poprzedniej kolejce nie próżnowała jednak również Legia, która taki sam rezultat osiągnęła z Piastem Gliwice.

"Wojskowi" będą dzisiaj próbowali osiągnąć dobry rezultat, aby zmazać złe wrażenie z Trabzonu, w którym Legia przegrała kolejne spotkanie w Lidze Europy. Ponadto po piątkowej wygranej Górnika Zabrze mistrzowie Polski potrzebują zwycięstwa, aby wrócić na czoło tabeli.