LE: Legia pokonała Apollon i nie jest najgorsza w historii

Tomasz Brzyski (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy pokonała Apollon Limassol 2:0. Dzięki wygranej mistrzowie Polski uniknęli tytułu najgorszej drużyny w historii tych rozgrywek. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Tomasz Jodłowiec i Tomasz Brzyski.
Goście z Warszawy doskonale rozpoczęli spotkanie i już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie po golu Jodłowca. Legionista rozpędzony nabiegł na piłkę, wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Brzyskiego i głową skierował piłkę do siatki.

Po zdobytej bramce przez mistrzów Polski... emocje totalnie opadły. Oba zespoły miały problemy z grą na zmrożonej cypryjskiej murawie przy opadach deszczu ze śniegiem. Podobnie było po przerwie. W 54. minucie najlepszą okazję w meczu wypracowali sobie gospodarze. Brzyski przepuścił długą piłkę w pole karne Legii, Junior z kolei... poślizgnął się. Z groźnym strzałem Sangoya bardzo dobrze poradził sobie jednak Kuciak.

Zobacz jak Legia zdobyła pierwsze punkty w LE

W 63. minucie Legioniści wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Brzyski. Były Polonista uderzył ponad murem, a piłka wpadła do siatki w samym okienku.

Pięć minut później na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Sangoy brzydko sfaulował Rzeźniczaka, na co bardzo nerwowo zareagował Bereszyński, który agresywnie odepchnął Argentyńczyka i wywrócił go. Polak otrzymał od razu czerwoną kartkę, a Sangoy drugą żółtą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Legia Warszawa pokonała Apollon Limassol i zakończyła udział w Lidze Europy z dorobkiem trzech punktów i dwóch bramek. Tym samym mistrzowie Polski nie przeszli do historii jako najgorszy uczestnik tych rozgrywek, ale oczekiwania kibiców były zupełnie inne.