NA ŻYWO: Schalke 04 Gelsenkirchen - Real Madryt

Cristiano Ronaldo (fot. Alex Cid-Fuentes / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało z Realem Madryt 1:6 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik otworzył Benzema w 13. minucie a na 0:2 podwyższył Bale w 21. minucie. Festiwal strzelecki trwał w drugiej połowie. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Ronaldo, kolejne trafienia zapisali na swoje konto także Benzema i Bale. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie Huntelaar.

Można powiedzieć, że w środę na Veltins-Arena spotkają się dwie drużyny z zupełnie różnych biegunów. Schalke 04 zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi tracąc do lidera 21 punktów. Real króluje w Primera Division z 63 punktami na koncie. Choć "Królewscy" mają tylko trzy oczka przewagi nad FC Barceloną i Atletico Madryt, prezentują równą formę, którą teraz muszą przełożyć na zmagania w Lidze Mistrzów.

Obie ekipy nie mogą narzekać na problemy kadrowe. W środę szkoleniowcy mogą wystawić prawie najsilniejsze jedenastki. W drużynie gospodarzy zabraknie Juliana Draxlera, który nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji. Z kolei w barwach Realu od pierwszych minut nie zagra Marcelo, który także zmagał się z urazem.

Za faworyta tego spotkania można uznać bez wątpienia tylko Real Madryt – drużynę naszpikowaną gwiazdami, która ostatnio świetnie radzi sobie na każdym piłkarskim froncie. Schalke 04 to jednak niewygodny rywal, bowiem "Królewscy" nigdy nie grali oficjalnego meczu z drużyną z Gelsenkirchen. Emocji w tym spotkaniu na pewno nie zabraknie.