NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Real Madryt

Kadr z pierwszego meczu (fot. EXPA/ Eibner/ Schueler / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała Real Madryt 2:0 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W 16. minucie Di Maria nie wykorzystał rzutu karnego. W 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Reusa. Jeszcze w pierwszej połowie Reus po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania. Mimo zwycięstwa BVB nie odrobiła strat z pierwszego starcia. W półfinale Ligi Mistrzów zagra Real Madryt.

W pierwszym spotkaniu na Santiago Bernabeu Real Madryt pewnie pokonał Borussię Dortmund 3:0 po golach Garetha Bale’a, Isco oraz Cristiano Ronaldo. Drużyna z Signal Iduna Park staje więc przed ciężkim zadaniem odrobienia trzech bramek.

Ostatni dwumecz Borussii i Realu w Dortmundzie w ramach półfinału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów pamiętamy ze względu na strzelecki popis Roberta Lewandowskiego. Polak cztery razy trafił do siatki w pierwszym spotkaniu, dzięki czemu Dortmundczycy wygrali 4:1. Honorowego gola dla "Królewskich" strzelił wtedy Cristiano Ronaldo.

Trener Juergen Klopp będzie miał spory problem, aby zestawić jedenastkę na wtorkowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów. W barwach Borussii z Realem na pewno nie zagrają Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Sven Bender, Jakub Błaszczykowski i Ilkay Gündogan. Ponadto zabraknie pauzującego za kartki Sebastiana Kehla. Pod znakiem zapytania stoi również występ Romana Weidenfellera. 33-letni golkiper nabawił się kontuzji dłoni przed tygodniem, w pierwszym starciu z "Królewskimi" na Santiago Bernabeu.

Nieco mniej zmartwień ma trener Carlo Ancelotti, choć niepewny jest występ kilku najważniejszych piłkarzy Realu. Na murawie Signal Iduna Park możemy nie zobaczyć Garetha Bale’a, który nabawił się urazu kolana w ostatnim ligowym meczu oraz Cristiano Ronaldo, który także narzeka na problemy zdrowotne.

Przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów można zastanawiać się, jak na postawę Borussii wpłynie powrót Roberta Lewandowskiego. – On robi różnicę. To na pewno będzie inne spotkanie. Znamy wielką jakość, jaką Lewandowski wnosi do gry Borussii. Jego obecność naturalnie zwiększy potencjał przeciwnika – powiedział trener Realu Carlo Ancelotti.

Trzybramkowa zaliczka Realu Madryt wydaje się być wystarczająca, aby awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Nie należy spisywać Borussii na straty, ale biorąc pod uwagę niezwykłą formę drużyny z Santiago Bernabeu, ekipa z Dortmundu musiałaby rozegrać najlepszy mecz w sezonie, choć nawet to nie gwarantowałoby sukcesu. Mimo wszystko będzie to kolejna uczta dla kibiców. Bez wątpienia zobaczymy futbol na wysokim poziomie. Początek meczu Borussia Dortmund – Real Madryt o 20:45.