NA ŻYWO: FC Barcelona - Real Madryt

Andres Iniesta i Pepe (fot. EXPA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał FC Barcelonę 1:2 w finale Pucharu Króla. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Di Maria. Barcelona wyrównała w 69. minucie, ale w końcówce spotkania po fantastycznej akcji Bale pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania.

FC Barcelona notuje czarną serię. Najpierw ekipa z Camp Nou przegrała rewanżowy mecz z Atletico Madryt 1:0 i odpadła z Ligi Mistrzów już w ćwierćfinałach, a w ostatniej kolejce Primera Division zanotowała porażkę z Granadą 1:0 i obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do pierwszego Atletico traci cztery punkty.

Real Madryt traci z kolei do lidera trzy oczka, ale zespół Carlo Ancelottiego w ostatnim czasie także nie przekonuje. "Królewscy” wyeliminowali Borussię Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i czekają już na wielkie półfinałowe starcie z Bayernem Monachium. Trzeba jednak pamiętać, że gdyby nie niesamowite pudła Henricha Mchitariana, Real mógłby pożegnać się z Champions League także na ćwierćfinale. Obraz Los Blancos psują także ligowe porażki z Sevillą i... właśnie Barceloną.

W obu zespołach nie brakuje kontuzji. W finale Copa del Rey w barwach katalońskiego klubu na pewno nie zagrają Victor Valdes, Carles Puyol, Gerard Pique i Marc Bartra. Real Madryt będzie musiał sobie poradzić bez swojej największej gwiazdy, Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dochodzi do zdrowia po urazie kolana i mięśnia dwugłowego w lewej nodze. Ponadto niedostępni dla trenera Carlo Ancelottiego będą Alvaro Arbeloa, Sami Khedira, Marcelo i Jese.

Rywalizacja o Puchar Króla będzie szczególnie ważna dla Barcelony, która straciła w tym sezonie szansę na triumf w Champions League. Ponadto z rąk wymyka jej się mistrzostwo Hiszpanii. Real Madryt z kolei nadal może zdobyć nawet potrójną koronę. W środę na Estadio Mestalla czeka nas niezwykle zacięta rywalizacja jednych z najlepszych drużyn na świecie. Początek spotkania FC Barcelona – Real Madryt o 21:30.