NA ŻYWO: Anglia - Włochy

Wayne Rooney (fot. Marc Atkins / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W hitowym pojedynku grupy D Włosi pokonali Anglików 2:1. Wynik meczu otworzył w pierwszej połowie Marchisio, ale już po chwili wyrównał Sturridge. Zwycięskiego gola dla wicemistrzów Europy strzelił Balotelli.
Rzadko zdarza się, aby przed meczem takich drużyn kibiców równie mocno rozpalały okoliczności rozegrania spotkania. A te rozpalają dosłownie i w przenośni - Anglicy i Włosi zmierzą się dzisiaj w centrum Amazonii - w Manaus.

Ponad 30 stopni Celsjusza, wilgotność powietrza zbliżająca się do stu proc., tropikalne ulewy trwające po kilka godzin - z tym wszystkim będą się musieli dzisiaj zmierzyć zawodnicy obu drużyn. Manaus z punku widzenia Europejczyka wyłamuje się ze wszelkich zasad. Jedynym sensownym sposobem na dostanie się tutaj jest pięciogodzinny lot z wybrzeża, nie warto także dbać o prasowanie ubrań - te po minucie i tak są mokre jak spod prysznica.

Do Manaus nie chciał trafić nikt, głośno mówił o tym choćby selekcjoner "Synów Albionu" Roy Hodgson, zanim się dowiedział, że właśnie w sercu Amazonii przyjdzie jego drużynie zacząć mundial. Brazylijczycy jednak postawili na swoim - wysłali materiały do budowy stadionu rzeką, w górę Amazonki i zbudowali Arena da Amazônia - nowoczesny obiekt mogący pomieścić ponad 42 tys. kibiców.

Kto wygra spotkanie? Prawdopodobnie nie drużyna lepsza piłkarsko, ale twardsza, która lepiej zniesie ekstremalne warunki w środku dżungli. Na boisku na pewno zejdą na drugi plan rozterki angielskiej prasy, która z lubością obserwuje spór Paula Scholesa z Wayne'em Rooneyem. Były pomocnik Manchesteru United wprost zaatakował niedawno swojego młodszego kolegę, że jest wypalony. Rooney nie pozostał dłużny Scholesowi, a przed meczem z Włochami dodał, że to najlepsza kadra Anglii, w której grał. Czy to wystarczy na Włochów? Squadra Azzurra mają swoje problemy - podczas treningu delikatnego skręcenia kostki doznał Gianluigi Buffon. Występ golkipera jest zagrożony.

Początek meczu w Manaus o północy. Będzie naprawdę gorąco.