NA ŻYWO: Francja - Honduras

Reprezentacja Francji (fot. ICON SPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Francja wygrała z Hondurasem 3:0 w meczu grupy E na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w końcówce pierwszej połowy Karim Benzema, który wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron w 48. minucie samobójcze trafienie zaliczył bramkarz Hondurasu, a w 73. minucie na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Benzema, który jednocześnie ustalił wynik spotkania.

Francja przyjechała do Brazylii poważnie osłabiona. „Trójkolorowi” będą musieli radzić sobie m.in. bez Francka Ribery'ego i Samira Nasriego. Aż trudno uwierzyć, że cztery lata temu w RPA Francja nie wygrała żadnego meczu. W fazie grupowej zdobyła tylko jeden punkt, dzięki remisowi z Urugwajem. W Brazylii ma być o wiele lepiej, choć awans na mundial „Trójkolorowi” wywalczyli dopiero w barażach. Pierwszy mecz z Ukrainą sensacyjnie przegrali 2:0, ale w rewanżu nie pozostawili rywalom złudzeń i pewnie zwyciężyli 3:0. Reprezentacja selekcjonera Didiera Deschampsa musi poprawić wizerunek kadry i pokazać kibicom, że może walczyć o najwyższe cele. Francja na mistrzostwach świata gra po raz czternasty. Triumfowała tylko raz w 1998 roku, kiedy była gospodarzem turnieju.

Reprezentacja Hondurasu na mundialu wystąpi po raz trzeci. Swoją rywalizację zawsze kończyła w fazie grupowej. Drużyna trenera Luisa Fernando Suareza zajmuje 33. miejsce w rankingu FIFA. Choć Honduras na mistrzostwach w Brazylii jest reprezentacją niemal anonimową, można znaleźć w niej polskie akcenty. W jej barwach wystąpi Oskar Boniek Garcia, który dostał imię na cześć Zbigniewa Bońka. Od pierwszych minut ma zagrać także były napastnik GKS-u Bełchatów Carlo Costly.

Mecz Francja – Honduras odbędzie się w Porto Alegre na Estadio Beira-Rio, który może pomieścić 43 tys. kibiców.

Początek spotkania grupy E Francja – Honduras o 21:00.