NA ŻYWO: Francja - Honduras

NA ŻYWO: Francja - Honduras

Reprezentacja Francji (fot. ICON SPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Francja wygrała z Hondurasem 3:0 w meczu grupy E na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w końcówce pierwszej połowy Karim Benzema, który wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron w 48. minucie samobójcze trafienie zaliczył bramkarz Hondurasu, a w 73. minucie na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Benzema, który jednocześnie ustalił wynik spotkania.
 90+3 min.
Koniec spotkania! Francja wygrywa z Hondurasem 3:0.

O północy zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Argentyna - Bośnia i Hercegowina.
 90+1 min.
Matuidi uderzał zza pola karnego, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji.
 89 min.
Kolejne zagranie Evry w pole karne, Griezmann głową próbował skierować piłkę do bramki, ale blokował go jeden z rywali.
 84 min.
Claros ukarany żółtą kartką.
 83 min.
Na boisku nudy. Francja przy piłce a Honduras w głębokiej defensywie.
 78 min.
Zmiana. Giroud za Valbuenę.
 76 min.
Napisalibyśmy, że Benzema zaliczył hat-tricka, ale druga bramka oficjalnie została zapisana na konto bramkarza Hondurasu jako samobój.
 73 min
GOOOOOOOOOOOOOL! 3:0!

Benzema zszedł do prawej strony w polu karnym i huknął nie do obrony!
 71 min.
Tempo meczu znacznie spadło. Francja przy piłce, a Honduras czeka na kontry.
 69 min.
Z piłką w pole karne wpadł BONIEK GARCIA! Był jednak w trudnej pozycji i oddał tylko lekki płaski strzał, który nie mógł zaskoczyć bramkarza.
 65 min.
Cabaye opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Mavuba.
 64 min.
Evra dograł piłkę do wbiegającego Matuidiego, który z bliskiej odległości trafił w boczną siatkę. A wydawało się, że to był gol...
 63 min.
Izaguirre zdecydował się na długie zagranie w szesnastkę, ale Lloris wyjaśnił sytuację.
 61 min.
Evra zagrywał w pole karne, ale piłka szczęśliwie dla Hondurasu trafiła w ręce bramkarza.
 58 min.
Kolejna zmiana. Claros za Najara.
 57 min.
Pogba opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Sissoko.
 56 min.
Francja dominuje na boisku. Honduras chyba zgaszony tą druga bramką.
 54 min.
Boniek Garcia już zaznaczył swoją obecność. Dostał żółtą kartkę.
 50 min.
A w przerwie mieliśmy zmiany.Chavez wszedł w miejsce Bernandeza, a... BONIEK Garcia zmienił Beckelesa.
 48 min.
GOOOOOOOOOOOL! 2:0!

Benzema dostał piłkę w pole karne i posłał piłkę do siatki. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i dosłownie na milimetry całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Przydała się nowoczesna technologia w tej sytuacji.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+4 min.
Koniec pierwszej połowy. Francja ma mecz pod kontrolą i prowadzi z Hondurasem 1:0.
 45+3 min.
Valbuena z ostrego kąta z rzutu wolnego trafił prosto w bramkarza, który był zmuszony piąstkować piłkę. A wcześniej żółtą kartkę za bezmyślny faul dostał Cabaye.
 45 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 1:0!

Benzema wziął krótki rozbieg i pewnie wykorzystał jedenastkę!
 44 min.
Druga żółta kartka dla Palaciosa. Dla niego mecz już się skończył!
 44 min.
RZUT KARNY DLA FRANCJI! Palacios faulował Pogbę w polu karnym.
 41 min.
Benzema uderzał z zerowego kąta, ale chyba sam nie wierzył w to, że może trafić do siatki z tej pozycji.
 38 min.
Akcje ofensywne Francji opierają się na Benzemie, którego rywale regularnie starają się wypchnąć z pola karnego.
 34 min.
Oglądamy sporo gry z kontry. Mało jest jednak ciekawych ofensywnych akcji.
 29 min.
Pogba dostał żółtą kartkę. To i tak najniższy wymiar kary. Do notesu arbitra trafił również Palacios.
 27 min.
Sędzia musi przywołać piłkarzy do porządku. Mamy przepychanki na boisku po faulu Pogby, który dosłownie podeptał Palaciosa.
 25 min.
Valbuena zagrał na głowę wbiegającego Benzemy w polu karnym, a napastnik Realu Madryt głową posłał piłkę nad poprzeczką.
 24 min.
KOLEJNA POPRZECZKA! Tym razem pecha miał Griezmann.
 22 min.
Francja na połowie rywali, Honduras cofnięty czeka na to, co zrobią przeciwnicy.
 19 min.
W starciu z rywalem ucierpiał Palacios, Honduranin musi na chwilę opuścić boisko.
 17 min.
Za nami pierwszy kwadrans, powoli dostrzegamy przewagę Francji, ale Honduras gra bez kompleksów.
 15 min.
Kolejny rzut wolny dla Francji, piłka w polu karnym po wrzutce Valbueny dostała się pod nogi Matuidiego, który zdecydował się na strzał. Futbolówka otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko!
 11 min.
Dogranie do Benzemy na szesnasty metr, uderzenie głową, ale z takiej odległości nie mógł zaskoczyć bramkarza.
 10 min.
Faulowany Valbuena, Francuzi będą mieli dobra okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego. A żółtą kartką ukarany Evra.
 7 min.
Pierwsza interwencja Valladersa po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Bramkarz Hondurasu niepewnie wybił piłkę.
 6 min.
Honduras bardzo pewnie rozgrywa piłkę, a Francja gra chaotycznie. Zaskakujący początek.
 4 min.
Podanie w kierunku Benzemy, ale napastnik reprezentacji Francji został wypchnięty przez rywala z pola karnego.
 21:00
Gramy! Od środka Honduras.
 20:59
Nie wiadomo dlaczego, ale przed meczem nie odegrano hymnów... Chyba spotkanie rozpocznie się bez oficjalnej ceremonii.
 20:53
Za chwilę hymny i pierwszy gwizdek w Porto Alegre!
 20:33
Składy:

Francja: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho, Patrice Evra, Paul Pogba, Yohan Cabaye, Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena, Karim Benzema, Antoine Griezmann

Honduras: Noel Valladares, Brayan Beckeles, Victor Bernardez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre, Roger Espinoza, Wilson Palacios, Luis Garrido, Andy Najar, Jerry Bengtson, Carlos Costly

Francja przyjechała do Brazylii poważnie osłabiona. „Trójkolorowi” będą musieli radzić sobie m.in. bez Francka Ribery'ego i Samira Nasriego. Aż trudno uwierzyć, że cztery lata temu w RPA Francja nie wygrała żadnego meczu. W fazie grupowej zdobyła tylko jeden punkt, dzięki remisowi z Urugwajem. W Brazylii ma być o wiele lepiej, choć awans na mundial „Trójkolorowi” wywalczyli dopiero w barażach. Pierwszy mecz z Ukrainą sensacyjnie przegrali 2:0, ale w rewanżu nie pozostawili rywalom złudzeń i pewnie zwyciężyli 3:0. Reprezentacja selekcjonera Didiera Deschampsa musi poprawić wizerunek kadry i pokazać kibicom, że może walczyć o najwyższe cele. Francja na mistrzostwach świata gra po raz czternasty. Triumfowała tylko raz w 1998 roku, kiedy była gospodarzem turnieju.

Reprezentacja Hondurasu na mundialu wystąpi po raz trzeci. Swoją rywalizację zawsze kończyła w fazie grupowej. Drużyna trenera Luisa Fernando Suareza zajmuje 33. miejsce w rankingu FIFA. Choć Honduras na mistrzostwach w Brazylii jest reprezentacją niemal anonimową, można znaleźć w niej polskie akcenty. W jej barwach wystąpi Oskar Boniek Garcia, który dostał imię na cześć Zbigniewa Bońka. Od pierwszych minut ma zagrać także były napastnik GKS-u Bełchatów Carlo Costly.

Mecz Francja – Honduras odbędzie się w Porto Alegre na Estadio Beira-Rio, który może pomieścić 43 tys. kibiców.

Początek spotkania grupy E Francja – Honduras o 21:00.