NA ŻYWO: Australia - Holandia

Arjen Robben (fot.Yang Lei / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Holandia pokonała Australię 2:3 w meczu grupy B na mundialu w Brazylii. Oranje objęli prowadzenie w 20. minucie po bramce Arjena Robbena, ale kilkadziesiąt sekund później było już 1:1 po trafieniu Tima Cahilla. W drugiej połowie Mile Jedinak trafił z rzutu karnego, ale potem strzelali już tylko Holendrzy. Do remisu doprowadził Robin van Persie, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył rezerwowy Memphis Depay.

Po efektownej wygranej 1:5 z Hiszpanią Holendrzy byli na ustach kibiców z całego świata. Teraz jednak przed nimi kolejny mecz, w którym teoretycznie są pewnymi faworytami. Co ciekawe jednak, Oranje z Australią nigdy nie wygrali, a do tej pory mierzyli się z nią trzykrotnie. Dwa razy zremisowali, raz musieli uznać wyższość rywali. Teraz drużyna Louisa van Gaala ma świetną okazję do tego, aby poprawić niekorzystny bilans.

Australia pierwszy mecz na mundialu w Brazylii przegrała z Chile 1:3. Jedynego gola dla Australii zdobył w tym spotkaniu Tim Cahill, który przed starciem z Holandią przekonuje, że jego drużynę stać na sprawienie niespodzianki. – Trafiliśmy do jednej z najsilniejszych grup i każdy wywalczony przez nas punkt będzie zaskoczeniem. Chciałbym, by nastąpiło to właśnie w meczu z Holandią – powiedział 34-letni napastnik.

Mecz Australia – Holandia odbędzie się na Estadio Beira-Rio w Porto Alegre. Spotkanie poprowadzi Djamel Haimoudi z Algierii. Relację NA ŻYWO we Wprost.pl rozpoczniemy o 18:00.