NA ŻYWO: Kamerun - Chorwacja

Reprezentacja Chorwacji (fot. YUTAKA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chorwacja pokonała Kamerun 0:4 w meczu grupy A na mundialu w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Ivica Olić. Na początku drugiej połowy na 0:2 podwyższył Ivan Perisić, a kolejne dwa trafienia dołożył Mario Mandżukić.

Obecnie w grupie A z czterema punktami na koncie prowadzą Brazylia i Meksyk. Chorwacja w meczu otwarcia przegrała z „Canarinhos” 3:1, a Kamerun poległ 1:0 z Meksykiem. Najbliższy mecz będzie więc dla obu ekip ostatnią szansą, aby powalczyć o awans do kolejnej rundy.

Chorwacja ambitnie podeszła do meczu z Brazylią i nawet objęła prowadzenie w 11. minucie, dzięki samobójczemu trafieniu Marcelo. Potem jednak „Canarinhos” przejęli kontrolę. Dwa razy do siatki trafił Neymar a wynik spotkania ustalił Oscar. Teraz Chorwaci muszą postawić wszystko na jedną kartę, bo na błędy nie ma już miejsca. Tylko zwycięstwo pozwoli im zachować szanse na dalszą przygodę z mundialem w Brazylii.

Reprezentacja Kamerunu mimo że przegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Brazylii, to i tak może mówić o sporym szczęściu. Sędzia nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych bramek dla Meksyku. W uratowaniu choćby punktu Kamerunowi nie pomógł nawet gwiazdor Chelsea Londyn – Samuel Eto’o.

Jedno jest pewne – dla obu zespołów będzie to mecz o życie. Spotkanie odbędzie się w Manaus, a arbitrem będzie Pedro Proenca z Portugalii. Relację NA ŻYWO we Wprost.pl zaczynamy o północy.