NA ŻYWO: Korea Południowa - Algieria

Reprezentacja Algierii (fot. Bruno Fahy / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Algieria wygrała z Koreą Południowa 4:2 w meczu grupy H na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Po pierwszej połowie Koreańczycy przegrywali 3:0, ale po po przerwie zdołali dwa razy trafić do siatki rywali.

Korea Południowa w pierwszym meczu w Brazylii zanotowała remis z Rosją 1:1. Algieria przegrała z Belgią 1:2, ale zagrała całkiem dobry mecz. Oba zespoły w niedzielę powalczą o ogromną stawkę. w gorszej sytuacji jest jednak Algieria, dla której porażka oznacza pożegnanie z mistrzostwami świata.

Koreańczycy przekonują, że punkt wywalczony z Rosją może być dla nich bardzo ważny w ostatecznym rozrachunku. Jest jednak jeden warunek – jeśli drużyna z Azji chce awansować, musi w niedzielę pokonać Algierię. Jeśli Korea dotarłaby do 1/8 finału mistrzostw świata, osiągnęłaby taki sam wynik, jak na poprzednim mundialu.

Algieria pozostaje na brazylijskim mundialu bez punktów. Drużyna z Afryki nie traci jednak optymizmu i wierzy, że ostatnie dwa mecze mogą jej dać upragniony awans. Trzeba przyznać, że jeśli Algieria znalazłaby się w 1/8 finału kosztem Belgii lub Rosji, byłoby to sporym zaskoczeniem.

Spotkanie Korea Południowa – Algieria zostanie rozegrane w Porto Alegre. Poprowadzi je kolumbijski arbiter Wilmar Roldan. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o 21:00.