NA ŻYWO: Real Madryt - Liverpool

Kadr z poprzedniego meczu (fot. CameraSport - Dave Howarth / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W jednym z najciekawszych wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał 1:0 Liverpool. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie Karim Benzema.
Czy to będzie mecz do jednej bramki? Znajdujący się w ostatnich tygodniach w doskonałej formie Real Madryt w drugiej połowie października bezlitośnie przejechał się na Anfield po dzisiejszych rywalach. Ronaldo otworzył wynik meczu w 23. minucie, dwa kolejne trafienia dołożył Benzema - i było już po emocjach.

Dzisiaj Liverpool przyjeżdża na Santiago Bernabeu. I choć menedżer "The Reds" Brendan Rodgers zarzeka się, że jego podopieczni mogą walczyć dzisiaj o trzy punkty, nikt raczej tych deklaracji nie bierze na poważnie. Po odejściu Luisa Suareza drużyna, która rok temu otarła się o mistrzostwo Anglii, kompletnie posypała się. W Premier League goście wieczornego meczu zajmują dopiero siódme miejsce, w grupie B Champions League ich sytuacja też nie powala - trzy mecze, jedna wygrana. W efekcie Real Madryt może sobie już dzisiaj zapewnić awans do 1/8 finału rozgrywek, a Liverpool będzie skazany na rywalizację o drugie miejsce z... FC Basel i Łudogorcem Razgrad.

Drużyna Carlo Ancelottiego po falstarcie na początku sezonu gra jak natchniona. Zespół szybko odrobił straty w Primera Division, półtora tygodnia temu w przekonującym stylu ograł FC Barcelonę. I ten Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pędzi po drugą z rzędu Złotą Piłkę, dzisiaj może pobić rekord strzelecki legendarnego Raula Gonzaleza. Hiszpan w Champions League zdobył 71 bramek. CR7 ma ich na swoim koncie tylko o jedną mniej. Ponieważ Lionel Messi z FC Barcelony tych goli ma 69, można się spodziewać, że gwiazdor Realu zrobi wszystko, aby ten rekord przyklepać już dzisiaj. A współpracować będzie miał z kim - do składu wraca bowiem Gareth Bale.

Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45. Zapraszamy do udziału w naszej relacji.