Relacja NA ŻYWO: Polska - Grecja

Jakub Błaszczykowski ( FOT. MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / NEWSPIX.PL ) Źródło: Newspix.pl
Zakończył się towarzyski mecz Polska - Grecja. Było nudno, bez bramek, a najciekawszym wydarzeniem całego spotkania była kontuzja... głównego sędziego, którego musiał zastąpić sędzia techniczny Marcin Borski. Polacy po kiepskiej pierwszej połowie, którą zdominowali Grecy, odrobinę obudzili się w drugiej, ale po ostatnim meczu z Gruzją mogliśmy oczekiwać więcej.
Po wygranym 4:0 meczu z Gruzją, polska reprezentacja zmierzy się z Grekami. W kadrze "biało-czerwonych" zabraknie Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Piszczka, Łukasza Fabiańskiego, Dawida Kownackiego, Łukasza Brozia, Tomasza Jodłowca i Michała Kucharczyka. Cała ósemka opuściła zgrupowanie kadry jeszcze w niedzielę.

Nawałka ogłosił "11"

Już w poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka ogłosił skład kadry na ten mecz. Według zapowiedzi trenera kapitanem podczas tego spotkania będzie Artur Boruc, dla którego będzie to 60. mecz w reprezentacji. W drugiej połowie  zostanie on zmieniony przez Wojciecha Szczęsnego, a wtedy opaskę przejmie Kamil Glik.

Na spotkanie z Grecją Nawałka przygotował taktykę z jednym napastnikiem i będzie nim Arkadiusz Milik. Najprawdopodobniej w trakcie meczu selekcjoner da okazję zadebiutować w kadrze Patrykowi Tuszyńskiemu, napastnikowi Jagiellonii Białystok.

Za napastnikiem zagra Piotr Zieliński, na skrzydłach wystąpią Kamil Grosicki i Jakub Błaszczykowski. Na środku pomocy zagrają Ariel Borysiuk i Karol Linetty. Na środku obrony zagra Michał Pazdan i Kamil Glik, na lewej stronie - Marcin Komorowski, a na prawej - Thiago Ciionek.