Relacja NA ŻYWO: Polska - Grecja

Relacja NA ŻYWO: Polska - Grecja

Jakub Błaszczykowski ( FOT. MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / NEWSPIX.PL )Źródło:Newspix.pl
Zakończył się towarzyski mecz Polska - Grecja. Było nudno, bez bramek, a najciekawszym wydarzeniem całego spotkania była kontuzja... głównego sędziego, którego musiał zastąpić sędzia techniczny Marcin Borski. Polacy po kiepskiej pierwszej połowie, którą zdominowali Grecy, odrobinę obudzili się w drugiej, ale po ostatnim meczu z Gruzją mogliśmy oczekiwać więcej.
 90+4
Koniec! Polska po nudnym meczu remisuje z Grecją. Nawałka musi poważnie się zastanowić nad środkową formacją, która dzisiaj grała fatalnie
 90+4
Rzut rożny dla Polaków na koniec meczu. Glik naciskał na Kapino, który zgubił piłkę, do niej dopadł Grosicki i strzelił z ostrego kąta. Kapino zdołał to jakoś obronić!
 90+3
Zmiana: Samaris za Katsouranisa
 90+2
Peszko mógł "niechcący strzelić bramkę". Pomocnik już zrezygnował ze strzału, ale piłka dosłownie spadła mu na głowę - zmyliło to Kapino, który jednak złapał futbolówkę.
 90 min.
Sędzia doliczył 4 minuty.
 90 min.
Grosicki zagrał do Mili w polu karnym, ale piłka do niego nie doszła i tym samym Polacy stracili chyba ostatnią już szansę na trafienie w tym meczu.
 88 min.
Dwa rzuty rożne dla Polaków. Drugi zakończył się nieudanym dośrodkowaniem, a piłkę łapie Kapino.
 87 min.
Zapowiadało się to ciekawie. Rybus miał sporo miejsca, ale wybrał najgorsze rozwiązanie i mamy tylko rzut rożny.
 86 min.
Szukała wchodzi za Borysiuka. To oznacza, że w roli defensywnego pomocnika zobaczymy Pazdana.
 84 min.
Polacy rozgrywają piłkę na własnej połowie, próbują znaleźć jakąś lukę w greckiej formacji. Glik zagrał długą piłkę do Rybusa, któremu nie udało się przyjąć.
 83 min.
Niepotrzebny faul Borysiuka na Tziolisie. Rzut wolny dla Greków.
 81 min.
Pazdan przerywa akcję Greków i wybija piłkę na aut.
 80 min.
Niepotrzebny drybling Cionka, stracił piłkę na prawej stronie boiska.
 79 min.
Maciej Rybus wchodzi za kiepsko grającego dzisiaj Milika.
 78 min.
Mączyński miał świetną okazję - zagrał z lewej strony w pole karne Greków gdzie czekał na nią Milik, piłka została jednak wybita.
 77 min.
Kolovos wchodzi za Fountasa.
 76 min.
Peszko podaje trochę za mocno do Grosickiego, ten dobiega do piłki i niecelnie dośrodkowuje. Piłka wychodzi na aut.
 75 min.
Milik przebiegł 20 metrów i znalazł lukę w greckiej obronie. Strzelił po ziemi w stronę bramki, piłkę złapał Kapino.
 73 min.
W drugiej połowie gra Polaków wygląda lepiej, ale wciąż brakuje bramek.
 72 min.
Mila raz po raz próbuje zagrywać piłkę na skrzydła. Jego podanie przeciął Vyntra.
 71 min.
Fetfatzidis wchodzi na boisko za Ninisa.
 70 min.
Zapowiadało się to dobrze, jednak piłkę na lewej stronie boiska stracił Mączyński. Później dopadł do niej Grosicki, który oddał niecelny strzał w stronę bramki.
 68 min.
Świetna interwencja Glika. Wrzutka Greków była groźna, ale kapitan wygrał pojedynek główkowy z Mitroglou.
 66 min.
Widać zmiany w grze reprezentacji Polski po wejściu Mili i Mączyńskiego, gra Biało-czerwonych odrobinę się ożywiła.
 65 min.
Pierwsza akcja Peszki, dobre dwójkowe rozegranie z Komorowskim i rzut wolny dla Polaków.
 63 min.
Stafylidis faulowany w okolicach pola karnego Greków.
 61 min.
Nawałka zdjął z boiska słabo grających Linettego i Zielińskiego. Może Mila i Mączyński uspokoją grę Biało-czerwonych w środku pola.
 60 min.
Zmiany również w składzie Greków. Schodzi Karelis, na jego miejsce wchodzi Mitroglou.
 60 min.
Zmiana: Na boisko wchodzą Mila, Peszko i Mączyński. Zmienili Błaszczykowskiego, Linettego i Zielińskiego.
 54 min.
Vyntra kopnął Błaszczykowskiego. Reprezentant Polski leżał przez chwilę na murawie, potrzebował pomocy medycznej. Wszystko wskazuje na to, że za chwilę wróci do gry.
 51 min.
Milik faulowany przez Tavlaridisa. Rzut wolny dla Polaków. Milik podchodzi do piłki i próbuje dośrodkować w pole karne - piłkę spokojnie łapie Kapinos.
 50 min.
Po przerwie niewiele się zmieniło, Grecy szanują piłkę, tracą ją jedynie po indywidualnych błędach - na swojej połowie wycofują ją do Kapino.
 49 min.
Milik próbuje prostopadłego podania do Grosickiego, przecina je jeden z greckich obrońców.
 48 min.
Polacy przez chwilę byli przy piłce, później przejęli ją Grecy i spokojnie rozgrywają ją w środku pola. Po nieudanym podaniu Vyntry piłka trafia do Boruca.
 45 min.0:0
Zaczynamy drugą połowę!

Tak jak wcześniej zapowiedział Nawałka: Boruca w bramce zmienia Szczęsny, opaskę kapitańską zakłada Glik.

Papasthatopoulosa w przerwie zmienił Tavlaridis.
 45+2 min.0:0
Przerwa. 0:0 po pierwszych 45 minutach towarzyskiego meczu Polska - Grecja! Wracamy za 15 minut.

Doliczono 2 minuty do pierwszej połowy
 45 min.
Polacy rozpoczęli, piłka znów trafiła na lewe skrzydło, gdzie do przodu ruszył Grosicki. Po chwili na aut wybijają Grecy.
 43 min.
Karelis fauluje Błaszczykowskiego. Chwilowa przerwa w grze, obydwaj piłkarze siedzą na murawie, przybiegli medycy.
 41 min.
Pod koniec pierwszej połowy Polacy się odrobinę ożywili, jednak nie potrafią utrzymać piłki w środku pola i podają ją od razu na skrzydła.
 40 min.
TO MOGŁA BYĆ BRAMKA! Z lewej strony dośrodkował Grosicki, a Milik uderzył futbolówkę głową. Piłka trafiła pod poprzeczkę, nie przekroczyła jednak linii bramkowej, a później złapał ją Kapino!
 39 min.
Zapowiadało się to dobrze - piłkę przed polem karnym Greków otrzymał Zieliński, jednak podał ją niecelnie i Biało-czerwoni znów stracili futbolówkę.
 37 min.
Grecy ruszyli z kontrą - Glik nie dosięgnął piłki i doszedł do niej Karelis. Grek oddał strzał z ostrego kąta i trafił w swoją rękę.
 35 min.
Po rzucie rożnym piłka trafia do Błaszczykowskiego, ten uderza, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z greckich piłkarzy i mamy kolejny korner dla Polaków.
 34 min.
Kolejny korner dla reprezentacji Polski
 33 min.
Sotiris Ninis próbował strzelić z dystansu, próba zakończyła się niepowodzeniem.
 31 min.
Rzut rożny dla Polaków, jednak piłkę wyłapuje Kapino.
 30 min.
Doszło do kuriozalnej sytuacji. Mecz reprezentacji poprowadzi sędzia techniczny Marcin Borski. Główny sędzia w związku z kontuzją kostki nie mógł dalej prowadzić zawodów, dlatego zgodnie z przepisami sędzia techniczny zastąpił głównego.
 28 min.
Kolejna szansa! Po dobrej centrze na czystej pozycji znalazł się Cionek, ale trafia nieczysto w piłkę i oddaje niecelny strzał.
 26 min.
Po podaniu Milika w pole karne wbiega Jakub Błaszczykowski i strzela! Kapino blokuje strzał, a piłka trafia do jednego z greckich obrońców. To była jak na razie najlepsza akcja Polaków w tym meczu.
 24 min.
Mogło być groźnie, Karelis wpadł w pole karne, ale zawahał się i nie oddał strzału. Piłkę przejął Glik.
 22 min.
Przerwa w grze. Problemy ma sędzia, który rozciął sobie udo.
 21 min.
Niedokładne wybicie Cionka, piłka znów w posiadaniu Greków, którzy spokojnie rozgrywają ją w środku pola.
 20 min.
Rzut wolny dla Polaków, faulowany Glik. Do piłki podchodzi Komorowski i po jego podaniu futbolówka znów w posiadaniu Greków.
 18 min.
Dośrodkowanie Grosickiego z lewej strony - zabrakło jednak adresata.
 17 min.
Pierwsza groźna akcja Polaków. Po rożnym dla Greków Biało-czerwoni ruszyli z kontrą, która zakończyła się strzałem Grosickiego. Lewy pomocnik reprezentacji uderzył mocno, jednak w sam środek bramki i Kapino nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.
 16 min.
Żaden z obrońców nie pilnował Katsuranisa, który oddaje strzał zza pola karnego. Boruc musiał interweniować i wybija piłkę. Rzut rożny dla Greków.
 15 min.
Aut dla Polaków, piłkę wyrzuca Cionek. Po chwili piłkę ponownie przejmują Grecy
 14 min.
Polacy wciąż w defensywie, Biało-czerwoni nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce. Po wybiciu Boruca Grecy znów przy piłce.
 10 min.
Jak na razie więcej dzieje się na polskiej połowie boiska, Grecy co jakiś czas przerzucają piłkę na skrzydła i próbują dośrodkowywać.
 9 min.
Grecy wciąż przy piłce, wyrzut z autu blisko polskiej bramki. Tziolis oddaje niecelny strzał spoza "16".
 7 min.
Grecy podają piłkę między sobą na swojej połowie, po czym próbują zaatakować prawą stroną - dośrodkowanie jest jednak niecelne.
 4 min.
Dośrodkowanie Grosickiego z lewej strony trafia do Błaszczykowskiego, jednak jego strzał zostaje zablokowany.
 2 min.
Urywał się prawą stroną Katsouranis, Komorowski go faulował.

Zaczynamy!

Składy:

Polska: Boruc - Cionek, Glik, Pazdan, Komorowski - Borysiuk, Linetty - Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki - Milik

Grecja: Kapino - Stafylidis, Papastathopoulos, Moras, Vyntra - Katsouranis, Tziolis, Tachtsidis - Ninis, Fountas, Karelis

Za chwilę zaczynamy! Oba zespoły już na boisku. Trybuny biało-czerwone, słuchamy hymnów.
Po wygranym 4:0 meczu z Gruzją, polska reprezentacja zmierzy się z Grekami. W kadrze "biało-czerwonych" zabraknie Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Piszczka, Łukasza Fabiańskiego, Dawida Kownackiego, Łukasza Brozia, Tomasza Jodłowca i Michała Kucharczyka. Cała ósemka opuściła zgrupowanie kadry jeszcze w niedzielę.

Nawałka ogłosił "11"

Już w poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka ogłosił skład kadry na ten mecz. Według zapowiedzi trenera kapitanem podczas tego spotkania będzie Artur Boruc, dla którego będzie to 60. mecz w reprezentacji. W drugiej połowie  zostanie on zmieniony przez Wojciecha Szczęsnego, a wtedy opaskę przejmie Kamil Glik.

Na spotkanie z Grecją Nawałka przygotował taktykę z jednym napastnikiem i będzie nim Arkadiusz Milik. Najprawdopodobniej w trakcie meczu selekcjoner da okazję zadebiutować w kadrze Patrykowi Tuszyńskiemu, napastnikowi Jagiellonii Białystok.

Za napastnikiem zagra Piotr Zieliński, na skrzydłach wystąpią Kamil Grosicki i Jakub Błaszczykowski. Na środku pomocy zagrają Ariel Borysiuk i Karol Linetty. Na środku obrony zagra Michał Pazdan i Kamil Glik, na lewej stronie - Marcin Komorowski, a na prawej - Thiago Ciionek.