NA ŻYWO: Polska - Gibraltar

Robert Lewandowski (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polska wygrała z Gibraltarem w Warszawie 8:1 w meczu eliminacji Euro 2016. Po dwie bramki na swoje konto zapisali Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Jakub Błaszczykowski trafił z rzutu karnego, a pierwszego gola w biało-czerwonych barwach zdobył Bartosz Kapustka. Honorową bramkę dla Gibraltaru zanotował Jake Gosling.

Porażka z Niemcami nie skomplikowała sytuacji Polaków w grupie eliminacyjnej. Co prawda zespół Adama Nawałki oddał fotel lidera zachodnim sąsiadom, ale jeśli wygra w poniedziałek znowu może być na pierwszym miejscu. Wszystko zależy od tego, czy podopieczni Joachima Loewa zdobędą trzy punkty w starciu ze Szkocją.

Pewni wygranej?

Do tej pory Polska grała z Gibraltarem tylko raz. W pierwszym meczu eliminacji Euro 2016 biało-czerwoni wygrali z zespołem z południa Półwyspu Iberyjskiego 7:0. Wtedy cztery bramki zdobył Robert Lewandowski, dwa gole dołożył Kamil Grosicki, a jedno trafienie Łukasz Szukała. - Wiemy, że Gibraltar do tej pory zanotował bilans bramkowy 1:38, ale my tego rywala bardzo szanujemy. Nie każdy gra o mistrzostwo świata – przekonywał trener Nawałka.

Po meczu z Niemcami do listy nieobecnych w polskiej kadrze dołączył Łukasz Piszczek. Obrońca Borussii Dortmund opuścił boisko pod koniec pierwszej połowy. Zastąpił go Paweł Olkowski, który w spotkaniu z Gibraltarem zagra prawdopodobnie od pierwszej minuty. Jeszcze przed zgrupowaniem, z kadrą musiał pożegnać się Michał Pazdan. Obrońca Legii Warszawa doznał kontuzji podczas ostatniego ligowego meczu z Jagiellonią Białystok. W poniedziałek nie zagra także Karol Linetty. 20-latek wciąż odczuwa skutki uderzenia w głowę sprzed kilku dni.

Przy otwartym dachu

W poniedziałek rano delegat UEFA postanowił, że w czasie meczu z Gibraltarem dach Stadionu Narodowego będzie otwarty. Ta decyzja może dziwić, ponieważ w Warszawie od rana pada deszcz. "Decyzją delegata UEFA podjętej na odprawie technicznej dach Stadionu Narodowego będzie otwarty" - napisał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Mecz Polska – Gibraltar w poniedziałek o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.