NA ŻYWO: Polska - Gibraltar

NA ŻYWO: Polska - Gibraltar

Robert Lewandowski (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polska wygrała z Gibraltarem w Warszawie 8:1 w meczu eliminacji Euro 2016. Po dwie bramki na swoje konto zapisali Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Jakub Błaszczykowski trafił z rzutu karnego, a pierwszego gola w biało-czerwonych barwach zdobył Bartosz Kapustka. Honorową bramkę dla Gibraltaru zanotował Jake Gosling.
 90+3 min.
KONIEC! Polacy wygrywają z Gibraltarem 8:1! Plan wykonany, chociaż w końcówce rywale pokazali nam, że trzeba być skoncentrowanym do ostatniej minuty.
 87 min.
GOOOL! GIBRALTAR! Kompletnie usnęła nasza defensywa. Mila, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku zgubił rywala. Gosling wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Fabiańskiego!
 87 min.
Mila zmienił Olkowskiego.
 84 min.
Indywidualna akcja Milika, ale napastnik reprezentacji Polski pogubił się już w polu karnym. Jeszcze Grosicki próbował ratować sytuację, jednak rywale zdążyli wrócić na pozycje.
 79 min.
Zmiana w ekipie gości. Za L. Casciaro wszedł Lopez.
 78 min.
K. Casciaro! Mocny, płaski strzał, ale Fabiański poradził sobie bez zarzutu. Trzeba uważać na takie akcje mimo korzystnego wyniku!
 77 min.
Polacy czują się teraz jak na treningu. Pewnie prowadzą grę. Gibraltar cofnięty na własną połowę.
 74 min.
GOOOOOL! STRZELA DEBIUTANT! Znowu Grosicki popisał się dobrym zagraniem w pole karne. Kapustka poszedł wślizgiem do przodu i umieścił piłkę w siatce!
 72 min.
GOOOOL! MAMY 7:0! Zagranie do Grosickiego na prawą stronę, ten dośrodkował w szesnastkę, a Milik z bliska pewnym uderzeniem pokonał Pereza!
 70 min.
Uderzał J. Chipolina, ale Fabiański nie dał się zaskoczyć.
 68 min.
Zmiana w zespole Gibraltaru. J.P. Duarte opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Bosio.
 67 min.
Od kilku minut brakuje ciekawych okazji. Polacy mają jednak przewagę.
 66 min.
Zieliński zmienił Lewandowskiego.
 62 min.
Mamy zmianę w ekipie biało-czerwonych. Na placu gry melduje się debiutant - Bartosz Kapustka. Błaszczykowski już za linią boczną.
 59 min.
GOOOOL! Błaszczykowski pewnie wykorzystał jedenastkę! Kompletnie zmylił bramkarza, który rzucił się w przeciwnym kierunku.
 58 min.
RZUT KARNY DLA POLSKI! W polu karnym faulowany był Lewandowski.
 56 min.
GOOOOL! 5:0! Prostopadłe podanie Krychowiaka do Milika. Napastnik Ajaksu wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza!
 55 min.
Bardon! Strzał z dystansu, ale piłkę na raty złapał Fabiański. Mimo wszystko, to była niezła próba.
 53 min.
Trzeci rzut rożny dla gości w tym spotkaniu, ale bez zagrożenia. Polacy wyszli z kontrą, jednak stracili piłkę przed szesnastką Gibraltaru.
 51 min.
Kolejna próba Walkera, ale piłkę złapał Fabiański.
 50 min.
Akcja Grosickiego i Rybusa zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem. Teraz Gibraltar na połowie Polaków.
 48 min.
Z dystansu uderzał Walker, ale nie mogło to zagrozić bramce Fabiańskiego.

Gramy! W przerwie zmiana w ekipie Gibraltaru. Nie pogra już dzisiaj J. Coombes. Wszedł za niego K. Casciaro.
 45 min.
Przerwa. Polska pewnie prowadzi z Gibraltarem 4:0. Za chwilę wracamy na drugą połowę!
 40 min.
BŁASZCZYKOWSKI! Po podaniu Lewandowskiego pomocnik Fiorentiny uderzył prosto w Pereza!
 37 min.
Szansa Polaków! Bramkarz Gibraltaru nabił piłkę na Milika, który jednak nie zorientował się w tej sytuacji. Futbolówka poleciała obok słupka...
 34. min
Przepraszamy za przerwę w relacji spowodowaną problemami technicznymi. Biało-czerwoni prowadzą już 4:0! Na 3:0 podwyższył z dystansu Robert Lewandowski. W 29. minucie nasz najlepszy snajper strzelił na 4:0. Po uderzeniu Milika Perez wypuścił piłkę. Napastnik Ajaksu poszedł za akcją, odegrał do Lewandowskiego, który z piątego metra posłał futbolówkę do siatki.
 19 min.
GOOOL! LEWANDOWSKI! Napastnik Bayernu dostał piłkę przed szesnastkę i uderzył tuż przy lewym słupku!
 15 min.
GOOOL! Grosicki po raz drugi! Pomocnik biało-czerwonych popisał się efektownym rajdem, a na końcu przelobował źle ustawionego bramkarza Gibraltaru!
 8 min.
GOOOOL! Prowadzimy 1:0! Lewandowski powalczył o piłkę przy linii końcowej. Dośrodkował w pole karne, a Grosicki uderzeniem głową pokonał bramkarza!
 7 min.
MILIK! Akcja na jeden kontakt zakończona niecelnym strzałem z 7 metrów w wykonaniu napastnika Ajaxu.
 6 min.
Błaszczykowski do Olkowskiego, który niedokładnie zagrał piłkę do środka. Polacy nadal przy piłce.
 4 min.
Gibraltar w ofensywie! W porę jednak przejęli piłkę biało-czerwoni po dośrodkowaniu.
 1 min.
Rzut rożny i już zamieszanie w polu karnym gości. Piłkarze Gibraltaru wyszli jednak z opresji.

Zaczynamy!

Oba zespoły już na murawie. Czas na hymny narodowe. Na trybunach Stadionu Narodowego około 28 tysięcy kibiców.

Składy:

Polska: Fabiański - Szukała, Olkowski, Glik, Mączyński, Krychowiak, Grosicki, Rybus, Błaszczykowski, Milik, Lewandowski

Gibraltar: Perez - J. Chipolina, R. Chipolina, Barnett, Garcia, Walker, Gosling, Bardon, Coombes, Casciaro, Duarte
 19:25
Biało-czerwoni już na Stadionie Narodowym.

(fot. Twitter)
 19:15
Ostatnie poprawki na boisku. Przypomnijmy, że decyzją delegata UEFA, dach Stadionu Narodowego będzie otwarty w czasie meczu. W Warszawie cały dzień padało...

16:25
Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak odliczają ostatnie godziny do meczu z Gibraltarem. Pierwszy gwizdek o 20:45.

Porażka z Niemcami nie skomplikowała sytuacji Polaków w grupie eliminacyjnej. Co prawda zespół Adama Nawałki oddał fotel lidera zachodnim sąsiadom, ale jeśli wygra w poniedziałek znowu może być na pierwszym miejscu. Wszystko zależy od tego, czy podopieczni Joachima Loewa zdobędą trzy punkty w starciu ze Szkocją.

Pewni wygranej?

Do tej pory Polska grała z Gibraltarem tylko raz. W pierwszym meczu eliminacji Euro 2016 biało-czerwoni wygrali z zespołem z południa Półwyspu Iberyjskiego 7:0. Wtedy cztery bramki zdobył Robert Lewandowski, dwa gole dołożył Kamil Grosicki, a jedno trafienie Łukasz Szukała. - Wiemy, że Gibraltar do tej pory zanotował bilans bramkowy 1:38, ale my tego rywala bardzo szanujemy. Nie każdy gra o mistrzostwo świata – przekonywał trener Nawałka.

Po meczu z Niemcami do listy nieobecnych w polskiej kadrze dołączył Łukasz Piszczek. Obrońca Borussii Dortmund opuścił boisko pod koniec pierwszej połowy. Zastąpił go Paweł Olkowski, który w spotkaniu z Gibraltarem zagra prawdopodobnie od pierwszej minuty. Jeszcze przed zgrupowaniem, z kadrą musiał pożegnać się Michał Pazdan. Obrońca Legii Warszawa doznał kontuzji podczas ostatniego ligowego meczu z Jagiellonią Białystok. W poniedziałek nie zagra także Karol Linetty. 20-latek wciąż odczuwa skutki uderzenia w głowę sprzed kilku dni.

Przy otwartym dachu

W poniedziałek rano delegat UEFA postanowił, że w czasie meczu z Gibraltarem dach Stadionu Narodowego będzie otwarty. Ta decyzja może dziwić, ponieważ w Warszawie od rana pada deszcz. "Decyzją delegata UEFA podjętej na odprawie technicznej dach Stadionu Narodowego będzie otwarty" - napisał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Mecz Polska – Gibraltar w poniedziałek o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.