Miejsca przyjazne niepełnosprawnych otrzymają certyfikat-wlepkę
- To innowacyjne narzędzie jest wyszukiwarką internetową, za pomocą której niepełnosprawni dowiedzą się o atrakcjach turystycznych danego miasta. Dla nich ważne jest, że chcąc odwiedzić jakieś miejsce, nie trafią na wysoki krawężnik, który uniemożliwi im dotarcie do konkretnego obiektu - tłumaczyła koordynatorka Niepełnosprawnika w Poznaniu.
Do bazy danych w samym Poznaniu trafiło już około 500 obiektów, które obecnie są weryfikowane pod kątem ich przystępności zarówno dla niepełnosprawnych ruchowo, jak i dla osób niewidomych, niedowidzących, głuchych lub niedosłyszących. Jeżeli dane miejsce zostanie uznane za przyjazne niepełnosprawnym, otrzymuje oryginalny certyfikat - wlepkę, z oficjalnym logo UEFA Euro 2012.
Niepełnosprawnik nie tylko na Euro
- Docelowo chcemy przebadać około 1000 obiektów w Poznaniu. Oczywiście, cała akcja związana jest z Euro. Jest to oficjalny projekt społeczny UEFA, ale Niepełnosprawnik będzie służył społeczeństwu także po mistrzostwach. - Nasza baza danych będzie również uzupełniana i aktualizowana po zakończeniu turnieju - zapewniła Płachecka.
Na stronie internetowej www.polandnolimits.ue niepełnosprawni kibice mogą uzyskać wszystkie informacje na temat dostępności obiektów publicznych w każdym z czterech polskich miast-gospodarzy.is, PAP