Kadra Smudy gromi w sparingu! Zobacz kto strzelił

Kadra Smudy gromi w sparingu! Zobacz kto strzelił

Przebywający na zgrupowaniu w austriackim Lienz piłkarze reprezentacji Polski w niedzielę pokonali w meczu sparingowym występujący w czwartej lidze miejscowy SV Rapid 8:0, fot. PAP/Leszek Szymański
Przebywający na zgrupowaniu w austriackim Lienz piłkarze reprezentacji Polski w niedzielę pokonali w meczu sparingowym występujący w czwartej lidze miejscowy SV Rapid 8:0 (3:0). Popołudnie kadrowicze mają wolne.

Sparing zastąpił poranny trening. Najkorzystniej zaprezentowali się w nim występujący na co dzień w Turcji Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) i Kamil Grosicki (Sivasspor). To głównie oni kreowali akcje ofensywne.

Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie już po kwadransie gry za sprawą Rafała Wolskiego, który wykorzystał świetne podanie Grosickiego. Dziesięć minut później było już 2:0, po tym jak Artur Sobiech wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, a do siatki skierował ją jeden z obrońców Rapidu. Przed przerwą wynik podwyższył Michał Kucharczyk, który w tym spotkaniu eksperymentalnie wystąpił jako prawy obrońca. Pomocnik Legii zdobył też ostatnią bramkę w meczu.

Wcześniej jednak dwa gole uzyskał Grosicki, a po jednym Mierzejewski i  Paweł Brożek. Napastnik Sivassporu imponował na boisku szybkością i grą kombinacyjną. Dwukrotnie próbował też zaskoczyć bramkarza rywali efektownymi strzałami z dystansu.

Przeciwnik nie był zbyt wymagający, bramkarz Przemysław Tytoń po raz pierwszy interweniował dopiero po godzinie gry. Miejscowy zespół dzień wcześniej grał mecz ligowy. Dlatego niedzielne spotkanie trwało krócej niż pierwotnie planowano. Pierwsza połowa - 40 minut, ale po 20 nastąpiła niewielka przerwa. Z kolei druga część sparingu zakończyła się po 35 minutach. Sędziował Tomasz Frankowski, który w kadrze odpowiedzialny jest za szkolenie napastników.

Spotkanie obserwowało około 70 kibiców. Połowa z nich to Polacy mieszkający w Lienz lub okolicach. Po jego zakończeniu mieli okazję do  zebrania autografów i zrobienia pamiątkowych zdjęć z kadrowiczami. Podpisy na piłce zebrał również student z Poznania, który specjalnie na  zgrupowanie przyjechał do Lienz autostopem. Niedzielne popołudnie biało-czerwoni mają wolne. Cześć z nich zamierza się wybrać na ryby, a pozostali być może odbędą przejażdżkę kolejką górską.

We wtorek reprezentacja Polski zmierzy się w Klagenfurcie z Łotwą, a w  sobotę ze Słowacją. Zgrupowanie w Austrii potrwa do 28 maja. Dzień wcześniej Smuda ogłosi skład 23-osobowej kadry na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

SV Rapid Lienz - Polska 0:8 (0:3)

Bramki: 0:1 Rafał Wolski (15.), 0:2 samobójcza (29.), 0:3 Michał Kucharczyk (35.), 0:4 Kamil Grosicki (50.), 0:5 Adrian Mierzejewski (55.), 0:6 Kamil Grosicki (65.), 0:7 Paweł Brożek (70.), 0:8 Michał Kucharczyk (75.).

Skład reprezentacji Polski: Przemysław Tytoń - Michał Kucharczyk, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Marcin Kamiński - Kamil Grosicki, Eugen Polanski (po przerwie Rafał Murawski), Adam Matuszczyk, Rafał Wolski, Adrian Mierzejewski - Artur Sobiech (po przerwie Paweł Brożek).