Casillas poprawił swój rekord, Hiszpania pokonała Chiny

Po podaniu Iniesty zwycięską bramkę dla Hiszpanii zdobył David Silva (fot. EPA/EDUARDO ABAD/PAP)
Przygotowująca się do mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Hiszpanii pokonała w meczu towarzyskim w Sewilli Chiny 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 85 minucie David Silva.
Trener Hiszpanów Vicente del Bosque po raz pierwszy podczas przygotowań mógł wystawić optymalny skład - miał już do dyspozycji piłkarzy Barcelony i Athletic Bilbao, ale skorzystał tylko z tych pierwszych. Bramkarz Victor Valdes, obrońca Gerad Pique oraz pomocnicy Xavi Hernandez i Andres Iniesta pojawili się na boisku jedynie na 45 minut. Ten ostatni, zdobywca jedynego gola w finale mundialu w RPA, w  końcówce spotkania z Chinami pokazał, ile znaczy dla "La Roja" - to po jego akcji David Silva skierował piłkę do praktycznie pustej bramki.

W pierwszej połowie gospodarze zagrali zaskakująco słabo i to Chińczycy sprawiali korzystniejsze wrażenie. Po przerwie Iniesta i Jesus Navas rozruszali ataki Hiszpanów, którym dwukrotnie na przeszkodzie do  zdobycia gola stanęła poprzeczka.

Bramkarz i kapitan mistrzów świata oraz Europy Iker Casillas śrubuje liczbę meczów i zwycięstw w reprezentacji. W meczu z Chinami wystąpił po raz 131 i cieszył się z 96. wygranej. W drużynie narodowej Casillas gra regularnie od mistrzostw świata w 2002 roku.

Hiszpania - Chiny 1:0 (0:0)

Bramka: David Silva (85). Sędziował: Bas Nijhuis (Holandia).

Skład Hiszpanii: Iker Casillas (46. Victor Valdes) - Alvaro Arbeloa, Raul Albiol, Sergio Ramos (56. Gerard Pique), Jordi Alba - Sergio Busquets (46. Andres Iniesta), Xabi Alonso - David Silva, Xavi Hernandez (46. Jesus Navas), Santi Cazorla (68. Juan Mata) - Alvaro Negredo (46. Fernando Torres).