Ostatnie testy przed Euro: Ukraina bez formy, Francja "w gazie"

Ostatnie testy przed Euro: Ukraina bez formy, Francja "w gazie"

Trener Ukrainy nie ma powodów do radości (fot. PAP/EPA/SVEN HOPPE)
Drużyny grupy D rozegrały ostatnie przed Euro 2012 sparingi. Ukraina przegrała z Turcją 0:2, Szwecja pokonała Serbię 2:1 a Francja wygrała z Estonią 4:0.
Wyniki współgospodarzy Euro 2012 w towarzyskich meczach nie są dla nich dobrym prognostykiem przed zbliżającym się turniejem. Po piątkowej porażce z Austrią 2:3, tym razem Ukraińcy praktycznie nie nawiązali walki z Turcją w towarzyskim meczu rozegranym w niemieckiej miejscowości Ingolstadt. Piłkarze znad Bosforu, niesieni dopingiem licznej grupy kibiców, dominowali niemal przez całe spotkanie. Efektem ich gry były dwa gole - Canera Erkina w 30. oraz Mustafy Pektemeka w 70. minucie.

Ukraińcy najbliżej zdobycia bramki byli w końcówce spotkania, kiedy piłka po strzale Andrija Szewczenki trafiła w poprzeczkę. Podczas Euro 2012 rywalami Ukrainy w grupie D będą kolejno reprezentacje Szwecji (11 czerwca), Francji (15 czerwca) oraz Anglii (19 czerwca).

Z kolei Francja w Le Mans wygrała z Estonią 4:0 (2:0). Bramki zdobyli: Franck Ribery (25 minuta), Karim Benzema (37, 47) i Jeremy Menez (90). Szwedzi pokonali na stadionie Rasunda w Sztokholmie Serbów 2:1. W pierwszej połowie prowadzenie dla drużyny Trzech Koron uzyskał Ola Toivonen, ale goście szybko odpowiedzieli trafieniem Nevena Subotica. Na początku drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego najsłynniejszy szwedzki zawodnik Zlatan Ibrahimovic.

W innym rozegranym 5 czerwca meczu Austria bezbramkowo zremisowała z Rumunią w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Innsbrucku.

Turcja - Ukraina 2:0 (1:0)

Bramki: Caner Erkin (30), Mustafa Pektemek (70)

Turcja: Fehmi Mert Gunok - emih Kaya (32-Omer Toprak), Egemen Korkmaz (78Emre Belozoglu), Hamit Altintop, Hasan Ali Kaldirim - Gokhan Tore (83-Engin Baytar), Nuri Sahin, Arda Turan (66-Tunay Torun), Mehmet Topal - Caner Erkin (66-Sercan Sararer), Mustafa Pektemek (80-Umut Bulut).

Ukraina: Andrij Pjatow - Bohdan Butko (64-Ołeh Husiew), Ołeksandr Kuczer (46-Serhij Nazarenko), Jarosław Rakickyj, Wjaczesław Szewczuk - Denys Harmasz (46-Andrij Szewczenko), Rusłan Rotan, Ołeksandr Alijew (47-Jewhen Chaczeridi), Jewhen Konoplanka - Artem Miłewśkyj, Marko Devic (68-Jewhen Sełezniow).

Sędziował: Michael Weiner (Niemcy).

Szwecja - Serbia 2:1 (1:1)

Bramki: dla Szwecji - Ola Toivonen (23), Zlatan Ibrahimovic (52-karny); dla Serbii - Neven Subotic (27).

Szwecja: Andreas Isaksson (71-Johan Wiland) - Mikael Lustig (74-Jonas Olsson), Olof Mellberg, Andreas Granqvist, Martin Olsson - Sebastian Larsson (87-Christian Wilhelmsson), Anders Svensson (87-Samuel Holmen), Zlatan Ibrahimovic (81-Pontus Wernbloom), Kim Kaellstroem, Rasmus Elm - Ola Toivonen (55-Tobias Hysen).

Serbia: Branimir Aleksic (46-Damir Kahriman) - Neven Subotic, Nikola Maksimovic, Aleksandar Lukovic - Nemanja Tomic, Radosav Petrovic, Aleksandar Ignjovski (63-Nemanja Matic), Ivan Obradovic (71-Aleksandar Kolarov) - Zoran Tosic, Dejan Lekic (46-Stefan Scepovic), Darko Lazovic.

Sędziował: Felix Brych (Niemcy). Widzów: 20 691.