Trener Czechów: Rosjanie nas ukarali

Trener reprezentacji Czech Michal Bilek, fot. PAP/EPA/ADAM CIERESZKO
W dzisiejszym meczu popełniliśmy wiele błędów, a rywal nas za to ukarał i dlatego mamy taki wynik, a nie inny - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Czech Michal Bilek, oceniając mecz, w którym Rosja pokonała Czechy 4:1.

Podsumowując spotkanie trener zaznaczył, że pierwszy kwadrans spotkania był całkiem dobry z racji posiadania piłki, dokładnych podań i  stwarzanych sytuacji, których jednak nie udało się wykorzystać. - W 15. minucie straciliśmy piłkę, rywale przeprowadzili kontratak i  zdobyli bramkę. Po przerwie staraliśmy się zmienić wynik i udało nam się zdobyć bramkę, ale potem przytrafiła się nam kolejna strata piłki i w  efekcie padały kolejne gole dla Rosji. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, a  rywal nas za to ukarał - mówił Bilek.

Pytany o postawę dwóch środkowych obrońców Romana Hubnika i Michala Kadleca szkoleniowiec odpowiedział, że ci dwaj zawodnicy znaleźli się w  pierwszym składzie, ponieważ Rosjanie dysponowali bardzo silnymi pomocnikami i napastnikami. - Niestety to ustawienie nie sprawdziło się, mieliśmy problemy z  indywidualnym kryciem, bo sytuacje stwarzane przez Rosjan nie były zbyt skomplikowane, ale nie potrafiliśmy ich przerwać" - tłumaczył.

Bilek przyznał, że cały zespół jest bardzo rozczarowany wynikiem i  teraz konieczne jest "pokazanie charakteru". - Mamy jeszcze dwa mecze, któr wciąż możemy wygrać i na tym musimy się teraz skoncentrować -  zaznaczył.

Zdobywca jedynej bramki dla Czech pomocnik Vaclav Pilar dodał, że  czeska drużyna zagrała mało agresywnie, chociaż "wszyscy wiedzieli, że  Rosjanie są bardzo mocni". - Zdobyłem dzisiaj bramkę, ale nie cieszę się z tego. Wolałbym, byśmy zamiast tego osiągnęli lepszy rezultat - zakończył.