Ballotelli kontuzjowany. Nie zagra z Irlandią?

Ballotelli kontuzjowany. Nie zagra z Irlandią?

Mario Balotelli (fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI/PAP)
Szanse na występ Mario Balotellego w zespole Włoch w meczu z Irlandią są coraz mniejsze. Piłkarz doznał na treningu kontuzji stawu kolanowego prawej nogi. Wcześniej jego gra w spotkaniach z Hiszpanią i Chorwacją była krytykowana przez media.
Włoski trener Cesare Prandelli dał 15 czerwca do zrozumienia, że 21-letni napastnik może stracić miejsce w wyjściowym składzie z powodu słabszej formy. Teraz jego uraz otwiera drogę do występu w wyjściowym składzie Antonio di Natale. Balotelli często ma problemy z kolanem. We wrześniu 2010 roku po zabiegu artroskopii tego stawu pauzował dwa miesiące.

18 czerwca Włosi zagrają z Irlandczykami w Poznaniu i będzie to dla nich mecz o wszystko. Mają jedynie dwa punkty po remisach 1:1 z Hiszpanami i Chorwatami. W obydwu tych spotkaniach Balotellego zastępował w drugiej połowie di Natale. Z Hiszpanami zmiennik napastnika Manchesteru City strzelił bramkę cztery minuty po wejściu na boisko.