Rasistowskie ataki na Younga i Cole'a. Policja szuka sprawców

Rasistowskie ataki na Younga i Cole'a. Policja szuka sprawców

Ashley Cole i Ashley Young (fot. EPA/GEORGI LICOVSKI UEFA/PAP)
Brytyjska policja wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia w internecie ciemnoskórych piłkarzy angielskich Ashleya Cole'a i Ashleya Younga, którzy nie wykorzystali rzutów karnych w ćwierćfinale mistrzostw Europy przeciwko Włochom.

- Zostaliśmy powiadomieni o zniewagach rasistowskich, jakie pojawiły się na Twitterze po meczu Anglii, i wszczęliśmy śledztwo - powiedział rzecznik prasowy policji, dodając, że do tej pory nikogo w tej sprawie nie zatrzymano.

Niewykorzystane rzuty karne Cole'a i Younga przesądziły o wyeliminowaniu Anglików z turnieju. W Kijowie po 120 minutach gry nie padły bramki, natomiast w serii "jedenastek" zwyciężyli Włosi 4-2.

W Anglii za uwagi rasistowskie można trafić do więzienia. W marcu pewien walijski kibic został skazany na 56 dni pozbawienia wolności za znieważenie na Twitterze dwóch innych internautów i kpiny z kongijskiego piłkarza Boltonu Fabrice'a Muamby, któremu w czasie meczu na kilkadziesiąt minut ustała praca serca. Ostatecznie kibic opuścił więzienie po odbyciu połowy kary.