Słowacja-Anglia 0:0. Niemoc Hamsika, niemoc Anglików

Słowacja  -  Anglia
Słowacja   Anglia
0 0
Skrtel w walce z Vardym podczas emczu Anglia-Słowacja
Punktualnie o godzinie 21:00 na stadionie w Lille zmierzyły się reprezentacje Anglii i Słowacji. Drużyna gwiazd Premier League nie zdołała zapewnić sobie pierwszego miejsce w grupie B. Słowakom także nie udało się osiągnąć swoich celów. Remis pogodził oba zespoły

W meczu rozgrywanym w poniedziałek w Lille od pierwszych minut przeważali Anglicy. Roy Hodgson dał szansę szybkim napastnikom oraz głodnemu gry Wilsherowi. Duet Vardy - Sturridge nie zdołał jednak pokonać dobrze dysponowanego dziś Kozacika, który obronił potężny strzał z dystansu tego drugiego i wygrał w sytuacji sam na sam z pierwszym. Nie pomogli też wprowadzeni na boisko zmiennicy. Ani Wayne Rooney, ani Dele Alli nie byli w stanie pokonać bardzo skoncentrowanej dziś obrony słowackiej.

Ten mecz zapamiętamy głównie z powodu niezliczonej ilości zablokowanych strzałów. Większość z nich kończyła się rzutami rożnymi, których jednak nie potrafił odpowiednio wykorzystać Henderson. Później zadanie to przejął Wayne Rooney, jednak nawet jego lepsze podania nie zostały zamienione na gole. Zblokowany był również największy gwiazdor reprezentacji Słowacji. Marek Hamsik był w tym spotkaniu kompletnie niewidoczny i nie oddał ani jednego poważnego strzału na bramkę pilnowaną przez Joe Harta. Jedynym jego strzałem było uderzenie z rzutu wolnego z połowy boiska, które w dużej odległości minęło angielskie słupki.

90 + 5 min.
KONIEC Słowacja-Anglia 0:0
 90 + 4 min.
Bramkarz Słowacji wyłapuje dośrodkowanie Nathaniela Clyne`a
 90 + 3 min.
Mecz Walia-Rosja zakończył się wygraną Walijczyków 3:0. Jeżeli w meczu Anglii ze Słowacją nie padną już żadne gole, Walia zajmie pierwsze miejsce w grupie, Anglia będzie druga, a Słowacja trzecia z 4 punktami
 90 + 2 min.
Strzał Allego z dystansu. Bardzo niecelny
 90 + 1 min.
Anglicy nadzwyczajnie długo wymieniali podania w polu karnym Słowacji. Nie udało się im jednak oddać strzału. Przeciwnicy bronią się już praktycznie całym zespołem
 90 + 1 min.
Sędzia doliczył aż 5 minut! Dziwna decyzja arbitra. Mecz odbywał się wyjątkowo płynnie i bez długich przerw
 90 min.
Skrtel jest już z powrotem na boisku. Jego uraz okazał się niegroźny
 89 min.
Dele Alli świetnie wypracował sobie pozycję strzelecką. A jednak znów w ostatniej chwili przeszkodził mu obrońca. Skrtel naciągnął jednak pachwinę przy tym wybiciu. Nie można odmówić mu poświęcenia
 87 min.
Anglicy spieszą się coraz bardziej. Widać, że zależy im na zajęciu pierwszego miejsca w grupie. Tym razem Harry Kane w próbie strzału głową, piłka jednak o kilka centymetrów za wysoko
 85 min.
Stałe fragmenty w wykonaniu Rooneya zdecydowanie groźniejsze niż próby Hendersona. Słowakom musiały zadrżeć nogi przy ostatnim zamieszaniu w polu karnym. Kolejny rzut rożny
 84 min.
Hamsik próbował zaskoczyć Harta i strzelił bezpośrednio na bramkę. Później przepraszał jednak kolegów z zespołu. Bezsensowne zagranie
 83 min.
Rober Mak faulowany przez Chrisa Smallinga w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla Słowaków, ale odległość od bramki Harta chyba jednak zbyt duża
 82 min.
Rooney ładnie obrócił się z piłką, uderzał jednak słabszą, lewą nogą. Piłka nie trafiła nawet w bramkę
 81 min.
Rooney krótko z Clynem. Słowacy orientują się jednak w tym rozegraniu i wybijają piłkę
 80 min.
3 strzały z rzędu! I tylko rzut rożny dla Anglików
 79 min.
Smalling pośliznął się przy próbie wprowadzenia piłki do ataku. Aut dla Słowacji
 78 min.
Schodzi Weiss. W jego miejsce Skriniar
 76 min.
Rozpoczęło się ostatnie 15 minut spotkania. Anglicy cały czas atakują, Słowacy walczą o życie. Dotychczasowe statystyki pokazują, że w tej części meczu pada najwięcej goli na tych mistrzostwach. Czy Kozacikowi uda się powstrzymać napór Rooney`a, Kane`a i Vardy`ego?
 75 min.
Harry Kane zmienia Danny'ego Sturridge`a. Ostatnia zmiana wykorzystana przez Hodgsona
 74 min.
Rooney! Potężny strzał z bliska zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny
 73 min.
Dobre podanie do Sturridge`a! Gdyby chociaż musnął piłkę... Na stadionie w Saint Etienne nadal bez goli
 71 min.
Angielscy obrońcy elegancko blokują słowackiego gracza. Weiss nie miał szans przedrzeć się przez ludzki mur
 70 min.
Dier zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Obrońca Słowacji znów zdołał zablokować uderzenie. Który to już raz w tym meczu
 68 min.
Dier ze Sturridgem w ładnej dwójkowej akcji. Niestety zagranie piętą zawodnika Liverpoolu posłało piłkę o kilka centymetrów za daleko
 68 min.
W meczu Walia-Rosja kolejny gol. Na 3:0 podwyższył Gareth Bale, który stał się w ten sposób najlepszym strzelcem turnieju
 67 min.
Dier strzelał, ale wyszło z tego bardziej podanie. Jego kolega nie zdołał jednak sięgnąć piłki głową
 66 min.
Schodzi Pecovsky. W jego miejsce Gyomber. Obu trenerom pozostało już tylko po jednej zmianie
 64 min.
Słowacy bez pomysłu na grę. Po wymianie kilku podań długą piłką oddają inicjatywę reprezentantom Anglii
 63 min.
Alli świetnie obrócił się z piłką. Kompletnie zmylił obrońcę. Na jego drodze wyrosło jednak kolejnych dwóch Słowaków. Widać, że młody zawodnik dobrze wszedł w mecz, czego nie można powiedzieć o Rooneyu.
 61 min.
Kolejna piłka na dobie go Vardy`ego. Słowacki bramkarz był jednak szybszy i dopadł ją jeszcze przed własnym polem karnym
 60 min.
Dele Alli! To mogło być wejście smoka! Skrtel broni jego strzał z ostrego kąta
 59 min.
Kolejna zmiana w zespole Anglii. Schodzi Lallana, wchodzi Dele Alli z Tottenhamu, wielki talent. Widać, że trener nie zamierza czekać ze zmianami. Chce o wyniku meczu rozstrzygnąć jak najwcześniej
 58 min.
Dośrodkowanie Rooneya. Znów za mocne. Do trzech razy sztuka?
 57 min.
Pierwszy kontakt z piłką Rooneya. Próbował długim podaniem odnaleźć Clyne`a na prawej stronie. Niestety za mocno
 56 min.
Trener Słowacji momentalnie odpowiada. Schodzi Duda - w jego miejsce Svento
 55 min.
Prośby kibiców zostały wysłuchane. Na boisku pojawił się Wayne Rooney. Zastąpił Jacka Wilshera
 54 min.
I znów okazja dla Słowacji! Weiss między nogami obrońcy! Czujny Hart broni!
 52 min.
Clyne z ostrego kąta! Bramkarz broni barkiem! Rzut rożny dla Anglików. Świetna odpowiedź
 51 min.
Ależ błąd Joe Harta i jednego z obrońców! Mogło być już 1:0 dla Słowacji!
 51 min.
Ryan Bertrand otrzymuje żółtą kartkę. Pośliznął się i chwycił uciekającego przeciwnika rękami
 50 min.
Eric Dier ciekawie zagrywał do Wilshera, ten jednak za późno odczytał jego zamiary
 49 min.
Czujny Skrtel przeciął podanie klubowego kolegi Nathaniela Clyne`a i uratował swój zespół od groźnej sytuacji
 48 min.
Słowakom udało się przejąć piłkę. Wymienili kilka podań w pobliżu linii środkowej, nie stworzyli jednak zagrożenia dla bramki Harta
 47 min.
Jak mogliśmy się spodziewać, druga odsłona gry zaczęła się od ataków Anglików. Mecz toczy się prawie wyłącznie na połowie Słowacji
 46 min.
Gwizdek sędziego rozpoczyna drugą połowę!

45 + 1 min.
Koniecz pierwszej połowy Pomimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki oraz wielu strzałów, Anglicy nie potrafili przekuć swojej dominacji na wynik. Zero do zera
 45 min.
Słowacy atakują prawym skrzydłem. Tylko tutaj mogę się rozpędzić. Strona Hamsika kompletnie zablokowana przez Anglików
 44 min.
Kolejny mocny strzał z dystansu. I znów wybija Kozacik. Jeśli wynik nie ulegnie zmianie, będzie największym bohaterem pierwszej połowy
 43 min.
Angielscy fani domagają się wejścia Wayne`a Rooney`a na boisko. Połowa stadionu skanduje jego nazwisko
 42 min.
Rzut wolny wykonany przez Hendersona wybija Ondrej Duda. Anglik znów zbyt płasko zagrywał piłkę ze stałego fragmentu gry
 41 min.
Kibice okazują coraz większe zniecierpliwienie. Gwizdy rozlegają się już nawet wtedy, kiedy piłka krąży pomiędzy Anglikami w strefie środkowej. Nie wspominając o podaniach do obrońców, czy - nie daj Boże - bramkarza
 40 min.
Dośrodkowanie Bertranda niecelne. Piłkarze Hodgsona szybko jednak odzyskują piłkę. Nieustanny napór
 38 min.
Sturridge opanował piłkę przy samej linii końcowej. Uprzedzony jednak przez obrońcę. Kolejny atak powstrzymany
 36 min,
Anglicy cierpliwie. Cały czas próbują. Prawym, lewym skrzydłem. Długimi podaniami, podcinkami piłki, kombinacjami środkiem. Gol wisi w powietrzu
 34 min.
Słowacy coraz rozpaczliwiej wybijają piłkę. Anglicy ostrzeliwują bramkę Kozacika, jednak obrońcy blokują większość strzałów. Jeśli któryś już przejdzie, na posterunku stoi bramkarz.
 32 min.
Potężna bomba Lallany! Broni bramkarz Słowacji. Świetna parada!
 31 min.
Wilsher napędza kolejną akcję Anglików. Widać, że ma wielką ochotę do gry. Danie szansy rezerwowemu było świetną decyzją Roya Hodgsona
 30 min.
Po 30 minutach gry śmiało można mówić o przewadze Anglików. Słowacy raz na kilka minut tworzą składną akcję, jednak dużo gorzej ze strzałami.
 28 min,
Vardy o mało nie przelobował Kozacika. Angielska publiczność zachwycona. Do szczęścia kibicom potrzeba już chyba tylko goli
 27 min.
Hamsik wybija głową rzut rożny wykonywany przez Hendersona
 26 min.
Henderson ładnie wypuścił Clyne`a prawą stroną. Dośrodkowanie bocznego obrońcy zablokowane. Rzut rożny dla Anglii
 25 min.
Nieprzepisowo powstrzymywany Hamsik. Anglicy znają jego możliwości. Nie pozwalają mu na wiele w tym meczu
 24 min,
Dobry odbiór Ondreja Dudy. Lallana nawet nie mrugnął
 23 min.
Żółta kartka za faul na Vardym. Znów uciekł obrońcom. Ukarany Viktor Pecovsky
 23 min.
Kolejna akcja Słowaków, tym razem po przechwycie. Znów Duda z Makiem, tym razem skończyło się dośrodkowaniem. Obrońca był jednak na miejscu i uratował Joe Harta
 21 min.
Ondrej Duda dobrze rozciągnął na prawe skrzydło, czym zapoczątkował akcję Słowaków. Mak niestety nie wykorzystał rozpędu i wycofał piłkę do obrońców. Zbyt zachowawczo grają Słowacy
 19 min.
W meczu Walii z Rosją już 2:0. Strzelił Neil Taylor po dobitce. Walia w tym momencie obejmuje prowadzenie w grupie
 17 min.
Słowacki obrońca z rozbitym nosem. Pekarik cały zakrwawiony musi opuścić boisko
 16 min.
Mocne wybicie Smallinga stworzyło szansę dla szybkiego Vardy'ego. Wyprzedził obrońcę i znalazł się sam na sam z bramkarzem! Kozacik wychodzi z tego pojedynku zwycięsko
 15 min.
Dobre podanie Wilshera, Lallana przerzucił na drugą stornę do Hendersona. Ten jednak miał kłopoty z opanowaniem piłki i ostatecznie zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny
 14 min.
Hamsik "zaczarował" obrońcę na lewej stronie, jednak jego dośrodkowanie zdecydowanie za mocne
 13 min.
Adam Lallana w próbie strzału. Posłał piłkę daleko od bramki Kozacika
 11 min.
Anglicy zgodnie z oczekiwaniami naciskają na Słowaków, którzy od czasu do czasu odpowiadają kontrą.
 10 min.
Tymczasem w drugim równolegle rozgrywanym meczu Walia strzela gola Rosji. Autorem pięknej bramki Aaron Ramsey
 9 min.
Niebezpiecznie pod bramką Słowaków. Strzelał Sturridge, dobijać głową próbował Wilshere. W całej akcji przypadkiem ucierpiał także bramkarz słowacki
 8 min.
Długie podanie Wilshera do Vardy`ego. Piękne zagranie
 6 min.
Słowacy odpowiadają strzałem na bramkę strzeżoną przez Joe Harta. Angielski bramkarz nie musiał jednak interweniować. Uderzenie napastnika bardzo niecelne
 4 min.
Pierwsza groźna akcja w tym meczu! Z prawej strony dośrodkowywał Clyne, strzelał Vardy
 3 min.
Henderson fauluje Hamsika. To on będzie odpowiedzialny za indywidualne krycie najlepszego zawodnika Słowacji w tym meczu