Najlepszy mecz na Euro i sensacja w grupie F! Islandia awansuje z drugiego miejsca

Najlepszy mecz na Euro i sensacja w grupie F! Islandia awansuje z drugiego miejsca

Kadr z meczu Węgry - Portugalia
Kadr z meczu Węgry - Portugalia Źródło:Newspix.pl / Piotr Kucza
Wielkie emocje na zakończenie zmagań w grupie F! Portugalia zremisowała z Węgrami 3:3. Do ostatnich minut ten wynik dawał Cristiano Ronaldo i spółce awans do 1/8 finału, ale Islandia ostatecznie wygrała swój mecz i ta drużyna awansuje z drugiego miejsca.

W meczu Węgry - Portugalia wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ekipa Fernando Santosa walczyła o pierwsze trzy punkty na Euro 2016. W 19. minucie to jednak Węgrzy objęli prowadzenie. Zoltan Gera popisał się precyzyjnym strzałem po tym, jak nieporadnie piłkę z własnego pola karnego wybijali Portugalczycy. Cristiano Ronaldo i jego koledzy wiedzieli, że muszą walczyć o pełną pulę, jeśli chcą pozostać w turnieju. Ruszyli więc do odrabiania strat. Joao Mario trafił do siatki, jednak sędzia gola nie uznał, bo dopatrzył się spalonego. W 42. minucie już wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Ronaldo podał do Naniego, który przy bliższym słupku pokonał bramkarza.

Dwie minuty po zmianie stron Węgrzy znowu byli na prowadzeniu. Balázs Dzsudzsák wykonywał rzut wolny, piłka odbiła się od muru i wpadła do siatki obok kompletnie zmylonego rykoszetem bramkarza. Błyskawicznie Portugalczycy strzelili na 2:2, a gola na swoje konto w końcu zapisał Ronaldo. W dodatku zrobił to bardzo efektownie, bo pokonał bramkarza precyzyjnym uderzeniem piętą. W 55. minucie znowu do siatki trafił Dzsudzsák i po raz kolejny miał sporo szczęścia. Tym razem futbolówka odbiła się od Naniego, a Rui Patrcio nie miał nic do powiedzenia. Wynik meczu w 62. minucie ustalił Ronaldo, który głową pokonał doświadczonego węgierskiego golkipera.

Wynik 3:3 dawał Portugalczykom awans, jednak w 94. minucie meczu z Austrią, Islandia trafiła na 2:1 i ostatecznie wywalczyła awans z drugiego miejsca. Portugalia spadła na trzecie miejsce, a grupę F wygrali Węgrzy.

Islandia ma pewny awans

W meczu Islandia - Austria było może mniej goli, ale emocje towarzyszyły nam do samego końca. Islandia objęła prowadzenie w 18. minucie. Bramkę zdobył Jon Davi Bodvarsson. Austriacy zdołali doprowadzić do remisu w 60. minucie. Alessandro Schoepf popisał się efektownym rajdem z piłką i trafił do siatki. Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, ale w ostatnich sekundach Islandczycy przeprowadzili skuteczną kontrę, którą wykończył Arnor Ingvi Traustason. Był to gol na wagę awansu do 1/8 finału Euro 2016.