NBA: Pierwszy finałowy mecz dla Warriors. 44 punkty LeBrona nie pomogły

NBA: Pierwszy finałowy mecz dla Warriors. 44 punkty LeBrona nie pomogły

LeBron James (ZUMA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Golden State Warriors wygrali z Cleveland Cavaliers 108:100 w pierwszym meczu finału NBA. Cleveland Cavaliers nie pomogła genialna postawa LeBrona Jamesa, który rzucił 44 punkty.
LeBron James pobił swój finałowy rekord. Zdobył 44 punkty, ale to nie wystarczyło, aby Warriors mogli triumfować w pierwszym starciu z Cleveland Cavaliers. „Król” spudłował w decydującym momencie. Przy stanie 98:98 i na 3,8 s mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale spudłował.

Dogrywka dla Warriors

Goście z Cleveland w dogrywce swoje pierwsze i ostatnie dwa punkty zdobyli dopiero w ostatnich sekundach, gdy już było po meczu. Wojownicy wygrali 108:100, a 47 punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyli Splash Brothers. Stephen Curry zanotował 26 punktów i 8 asyst, zaś Klay Thompson, dołożył 21 punktów i 8 zbiórek.

Kontuzja Irvinga

Pod koniec dogrywki Cavaliers stracili swojego rozgrywającego – Kyrie Irvinga. Na dwie minuty przed końcem meczu 23-latek doznał urazu lewego kolana. Nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać w kolejnym meczu.

Starcie numer dwa pomiędzy Golden State Warriors a Cleveland Cavaliers w nocy z niedzieli na poniedziałek.