Pierwszy półfinał Ligi Mistrzów. Real Madryt remisuje z Chelsea

Pierwszy półfinał Ligi Mistrzów. Real Madryt remisuje z Chelsea

Półfinał Ligi Mistrzów, mecz Realu Madryt z Chelsea
Półfinał Ligi Mistrzów, mecz Realu Madryt z ChelseaŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Real Madryt zremisował z Chelsea 1:1. Dla The Blues bramkę zdobył Christian Pulisic, a Królewscy zdołali wyrównać dzięki bramce Karima Benzemy. Obydwie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

27 kwietnia odbyło się jedno z dwóch zaplanowanych spotkań pomiędzy a Chelsea, w ramach półfinału Ligi Mistrzów. Te drużyny zagrały ze sobą w  po raz pierwszy w historii.

Pierwsza połowa spotkania nie zawiodła, a kibice przed telewizorami byli świadkami intensywnej rozgrywki. W 14. minucie bramkę na 1:0 dla Chelsea zdobył Christian Pulisic. Amerykanin dostał wspaniałe podanie górą na wolne pole od Antonio Rudigera. Zawodnik zgrabnie ominął bramkarza Królewskich i trafił do siatki.

Chwilę później szansę na wyrównanie miał Karim Benzema. Francuz oddał bardzo groźny strzał sprzed pola karnego, ale piłka trafiła jedynie w słupek. Napastnik Królewskich ostatecznie wpisał się na listę strzelców – w 29. minucie po rzucie rożnym dla Realu Madryt. Marcelo dośrodkował piłkę wprost na głowę Militao, który zgrał futbolówkę do Benzemy. Francuz opanował piłkę głową i silnym strzałem nogą umieścił ją pod poprzeczką.

Real Madryt – Chelsea. Druga połowa bez bramek

Druga część spotkania rozpoczęła się spokojnie. Obie drużyny szanowały swój czas przy piłce i szukały luk w defensywnie przeciwnika. W 66. minucie na boisko wszedł Eden Hazard, były zawodnik Chelsea. Do 80. minuty The Blues jako jedyni oddali dwa strzały w światło bramki. Mimo wszystko można było odnieść wrażenie, że drużyna z Londynu bardziej skupiła się na obronie i utrzymywaniu korzystnego, w kontekście rewanżu na własnym boisku, remisu. Udało im się spełnić ten cel. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się już 5 maja w środę, o godzinie 21.

28 kwietnia swoje zmagania w półfinale rozpoczynają PSG i Manchester City. Wszystkie mecze Champions League są transmitowane w Polsacie Sport Premium.