Pogrom w Lidze Mistrzów kobiet. Barcelona deklasuje Chelsea. Pierwszy taki sukces w historii

Pogrom w Lidze Mistrzów kobiet. Barcelona deklasuje Chelsea. Pierwszy taki sukces w historii

Zawodniczki Barcelony Femini
Zawodniczki Barcelony Femini Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Finał Ligi Mistrzów kobiet przyniósł fanom Barcelony Femini wiele emocji. Zawodniczki Blaugrany rozgromiły damską drużynę Chelsea 4:0 i po raz pierwszy sięgnęły po puchar Champions League.

Barcelona Femini to pierwsza hiszpańska drużyna, która sięgnęła po puchar Ligi Mistrzyń UEFA. Blaugrana znalazła się już raz w finale Women's Champions League. Było to w roku 2019, a o tytuł walczył z nimi najbardziej utytułowany klub tych rozgrywek – Olimpique Lyon. Wtedy panie z hiszpańskiej drużyny uległy swoim rywalkom 1:4. Teraz same odniosły wielkie zwycięstwo, ponieważ zwyciężyły z Chelsea aż 4:0, co jest największą wygraną w finale od sezonu 2009/2010, czyli od momentu powstania tych rozgrywek.

Chelsea – Barcelona. Mecz jednej połowy

Drużyna Chelsea nie zapamięta swojego debiutu w finale kobiet dobrze. The Blues straciły pierwszą bramkę już w 35. sekundzie meczu. Co więcej, było to trafienie samobójcze. Drugi gol to wynik podyktowanego rzutu karnego w 14. minucie. Alexa Putellas nie zmarnowała szansy i pewnie wykorzystała rzut karny.

Następna bramka to zespołowa akcja i strzał Aitany Bonmati, a już w 35. minucie został ustalony wynik meczu – 4:0 dla Barcelony, ponieważ na listę strzelców wpisała się Caroline Hansen. Druga połowa równie dobrze mogłaby się nie odbyć, ponieważ nie padła tam już żadna bramka.