MŚ 2014: Holandia ograła Chile i awansowała z kompletem punktów

MŚ 2014: Holandia ograła Chile i awansowała z kompletem punktów

Kadr z meczu (fot. Li Ga / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Holandia pokonała Chile 2:0 w ostatnim meczu w grupie B i z kompletem punktów awansowała do fazy pucharowej. Bramki dla Oranje zdobyli Fer oraz Depay. Drugie miejsce zajęli pokonani Chilijczycy.
Mecz nie stał na wysokim poziomie - obie drużyny, pewne awansu do fazy pucharowej mistrzostw, grały ospale. Jedną z niewielu wyróżniających się akcji w pierwszej połowie przeprowadził Robben, który w 40. minucie po indywidualnym rajdzie wpadł w pole karne i uderzył tuż obok dalszego słupka.

Emocje zaczęły się dopiero po przerwie - a konkretnie w 77. minucie, kiedy po świetnym strzale Depaya Holendrzy mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu najwyżej wyskoczył Fer i uderzył głową w samo okienko. Golkiper Chilijczyków nie miał szans.

Zawodnicy z Ameryki Południowej próbowali odpowiedzieć na bramkę Oranje, ale w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę. Po rzucie rożnym futbolówka trafiła do Robbena, który przebiegł pół boiska i spod linii końcowej wyłożył piłkę Depayowi. Ten umieścił ją w siatce z kilku metrów.

Dzięki wygranej Holandia z kompletem punktów wygrała rywalizację w grupie B. Drugie miejsce zajęli pokonani dzisiaj Chilijczycy. Z mundialem żegnają się Hiszpanie i Australijczycy. Mecz tych drużyn 3:0 wygrali odchodzący mistrzowie świata.