MŚ 2014: Francja w ćwierćfinale! Nigeria postraszyła "Trójkolorowych"

MŚ 2014: Francja w ćwierćfinale! Nigeria postraszyła "Trójkolorowych"

Mecz Francja - Nigeria (fot. Daniel Christen / EQ Images / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Francja pokonała Nigerię 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Brazylii. Wynik meczu otworzył w 79. minucie Paul Pogba, a w końcówce spotkania do własnej siatki piłkę skierował Joseph Yobo.

W pierwszej połowie bardzo dobrze prezentowała się Nigeria. Drużyna z Afryki grała bez kompleksów, a Francuzi mieli sporo pracy w defensywie. W 19. minucie Nigeryjczycy mogli objąć prowadzenie. Emenike po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony z bliskiej odległości pokonał Llorisa, ale był na minimalnym spalonym. Sędzia słusznie nie uznał tej bramki.

Chwilę później to Francja powinna trafić do siatki, ale fantastyczną interwencją po strzale Pogby wykazał się Enyeama. Do przerwy „Trójkolorowi” próbowali złamać defensywę Nigerii, ale co chwilę musieli radzić sobie z kontrami rywali. Graczom trenera Didiera Deschampsa brakowało zimnej krwi w polu karnym „Super Orłów”.

Po zmianie stron Nigeria nadal dobrze radziła sobie na boisku, ale Francuzi zaczęli lepiej grać od momentu, gdy na boisku pojawił się Griezmann. W 71. minucie „Trójkolorowi” powinni otworzyć wynik spotkania. Benzema znalazł się sam na sam z bramkarzem, napastnik Realu Madryt uderzył na bramkę, a Enyeama odbił piłkę w światło bramki. W ostatniej chwili niemal z linii bramkowej futbolówkę wybił Moses.

Francja nadal przeważała i za wszelką cenę chciała zdobyć zwycięską bramkę. Mimo że drużynie trener Deschampsa trochę brakowało szczęścia w 79. minucie „Trójkolorowi” objęli prowadzenie. Enyeama popełnił fatalny błąd, nie zdołał złapać piłki w powietrzu, spadła ona na głowę Pogby, który z bliska posłał ją do siatki. Nigeryjczycy po stracie gola przestali już wierzyć w korzystny rezultat. W końcówce spotkania Valbuena zagrał piłkę w pole karne, Griezmann walczył o pozycję w szesnastce, ale własnego bramkarza pokonał Yobo.

Ostatecznie Francja wygrała z Nigerią 2:0. „Trójkolorowi” awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Brazylii.