Jeden cios wystarczył na Anglików. Belgia bez porażki melduje się w 1/8 finału

Jeden cios wystarczył na Anglików. Belgia bez porażki melduje się w 1/8 finału

Adnan Januzaj
Adnan JanuzajŹródło:Newspix.pl / Dirk Waem
Jeden gol wystarczył Belgom, by zatrzymać rozpędzonych w fazie grupowej Anglików. O wyniku spotkania rozgrywanego w Kaliningradzie zdecydowała bramka zdobyta przez Adnana Januzaja. Obie ekipy awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Rosji.

Anglia i Belgia do tego meczu mogły przystąpić z dużym spokojem. Obie reprezentacje miały juz zapewniony awans do 1/8 finału . Pod znakiem zapytania stała jedynie kolejność w tabeli.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji podbramkowych, jednak po żadnej z nich bramkarze nie musieli wyciągać piłki z siatki. Dopiero po zmianie stron zmienił się wynik i Anglicy musieli gonić wynik. W 51. minucie Adnan Januzaj indywidualną akcję zakończył strzałem pod poprzeczkę. W tej sytuacji stojący między słupkami Jordan Pickford tak naprawdę nie mógł nic zrobić.

Jeden gol pogrążył Anglików

„Synowie Albionu” mogli jeszcze odwrócić niekorzystny rezultat, jednak nie wytrzymali w kluczowych momentach. Tak było choćby kwadrans po tym, jak stracili gola. Marcus Rashford w sytuacji sam na sam z golkiperem uderzył obok słupka. Przed ostatnim gwizdkiem szansę miał jeszcze Danny Welbeck, jednak tym razem piłkę odbił dobrze ustawiony Marouane Fellaini.

Belgia wygrała z Anglią 1:0 i w kolejnej fazie rosyjskiego mundialu zmierzy się z Japonią. Z kolei „Synowie Albionu” w 1/8 finału zagrają z Kolumbią.

Oto pary 1/8 finału mundialu w Rosji. Kibice obejrzą prawdziwe hity!