Internauci tworzą MEMY po meczu Szwecja - Anglia. Jak komentują sukces „Synów Albionu”?

Internauci tworzą MEMY po meczu Szwecja - Anglia. Jak komentują sukces „Synów Albionu”?

Mem po meczu Szwecja - Anglia
Mem po meczu Szwecja - AngliaŹródło:fangol.pl
Anglicy bez większych problemów awansowali do półfinału Mistrzostw Świata w Rosji. Faworyci nie zawiedli, ale internauci jak zwykle tworzą memy i komentują kluczowe sytuacje. Zobaczcie, jak widzą starcie Szwedów z „Synami Albionu”.

Mecz na stadionie w Samarze zaczął się dość nerwowo, ale to Anglicy pierwsi otrząsnęli się z presji wywołanej wagą spotkania. Do 30. minuty jednak atakowali niezbyt przekonująco. Dopiero strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dał im upragnione prowadzenie i pozwolił ustawić ten mecz pod swoje dyktando. Pierwszego gola zdobył obrońca Harry Maguire, a asystował najstarszy w zespole Ashley Young. W ostatnich minutach pierwszej części gry dwie sytuacje sam na sam miał jeszcze Raheem Sterling, ale w żadnej z nich nie potrafił wbić piłki do bramki strzeżonej przez Robina Olsena.

Prawdziwą ofensywę Szwedzi rozpoczęli dopiero w drugiej połowie. Ich zapał zdecydowanie studził jednak młody bramkarz reprezentacji Anglii Jordan Pickford, który w niesamowity sposób zatrzymywał wszystkie strzały przeciwników. Jego koledzy odwdzięczyli się golem w 59 minucie, kiedy Jesse Lingard dośrodkowywał, a Delle Alli strzelał głową obok bezradnego Olsena.

Anglia wygrała ze Szwecją 2:0 i awansowała do półfinału . W kolejnej fazie turnieju zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Rosja - Chorwacja.

Anglia melduje się w półfinale MŚ. Pickford znów bohaterem!