„Wilki” wracają do Premier League! Awans dał im gol z 93. minuty, strzelony na innym boisku

„Wilki” wracają do Premier League! Awans dał im gol z 93. minuty, strzelony na innym boisku

Piłkarze Wolverhampton Wanderers po strzelonym golu
Piłkarze Wolverhampton Wanderers po strzelonym goluŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Zespół Wolverhampton Wanderers jako pierwszy awansował w tym sezonie z Championship do prestiżowej Premier League. Gola, który przypieczętował ten moment, strzeliła jednak inna drużyna.

O awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii walczy aż 24 drużyny. W sezonie 2017/2018 mistrzostwo na zapleczu Premier League wywalczył zespół „Wilków”, czyli Wolverhampton Wanderers. Nie było łatwo, bowiem do awansu potrzebne były aż 92 punkty. Na wynik ten złożyło się 28 zwycięstw i 8 remisów. „Wilki” przegrały też 6 swoich spotkań. Zespół ten strzelił jak dotąd najwięcej - bo 76 bramek, tracąc ich tylko 36.

O faktycznym awansie Wolverhampton nie przesądziły jednak gole strzelone czy stracone przez ten zespół. Mistrzostwo Championship zapewnił im remis Fulham z Brentford 1:1 i gol strzelony przez zespół gości w doliczonym czasie gry w 93 minucie.

W angielskiej Premier League co roku zwalniają się aż trzy miejsca, dlatego walka o wstęp do elity nadal trwa. W grze wciąż jest kilka zespołów. Zdobywca tytułu wicemistrza awansuje bezpośrednio, a zespoły z miejsc 3-6 grają w miniturnieju barażowym. O pozycję nr 2 powalczą na pewno Cardiff City, Fulham i Aston Villa. Na szóste miejsce szansę ma jeszcze blisko 10 drużyn.