Co to był za mecz! Śląsk prowadził 3:0 i... nie wygrał

Co to był za mecz! Śląsk prowadził 3:0 i... nie wygrał

We Wrocławiu Śląsk prowadzi z Jagiellonią Białystok (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Śląsk Wrocław po pierwszej połowie meczu 13 kolejki T-Mobile Ekstraklasy prowadził z Jagiellonią Białystok 2:0. W drugiej połowie prowadził już nawet 3:0, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.
Bramki dla Śląska zdobyli: Cristian Omar Diaz w 10 minucie (z rzutu karnego), Przemysław Kaźmierczak w 37 minucie i Piotr Ćwieląg w 58 minucie. Kiedy wydawało się już, że nic nie odbierze Śląskowi zwycięstwa w 70 minucie czerwoną kartkę zobaczył Amir Spahić a rzut karny podyktowany po jego faulu na Euzebiuszu Smolarku wykorzystał Tomasz Kupisz. W 73 minucie kontaktowego gola zdobył Dawid Plizga a pięć minut później wyrównał Euzebiusz Smolarek.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:3 (2:0)

Bramki: 1:0 Cristian Omar Diaz (10-karny), 2:0 Przemysław Kaźmierczak (38), 3:0 Piotr Ćwielong (58), 3:1 Tomasz Kupisz (70-karny), 3:2 Dawid Plizga (73), 3:3 Euzebiusz Smolarek (78).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław - Mariusz Pawelec, Rok Elsner. Jagiellonia Białystok - Ugochukwu Ukah, Filip Modelski, Dawid Plizga.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Ugochukwu Ukah (52), Filip Modelski (80).

Czerwona kartka za faul - Śląsk Wrocław: Amir Spahic (69).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 12 000.

Śląsk Wrocław - Marian Kelemen - Mariusz Pawelec, Tomasz Jodłowiec, Rafał Grodzicki, Amir Spahic - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanovic (82. Rok Elsner), Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Piotr Ćwielong (85. Johan Voskamp) - Cristian Omar Diaz (74. Tadeusz Socha).

Jagiellonia Białystok - Jakub Słowik - Filip Modelski, Ugochukwu Ukah, Luka Gusic (46. Euzebiusz Smolarek), Alexis Norambuena (28. Luka Pejovic) - Nika Dżalamidze, Rafał Grzyb, Dawid Plizga, Michał Pazdan, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski (56. Adam Dźwigała).