El. LE: Zawisza kończy swoją europejską przygodę

Kadr z meczu (fot. BOSIACKI ROMAN / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zawisza Bydgoszcz przegrał u siebie 1:3 z Zulte Waregem i pożegnał się z europejskimi rozgrywkami. W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy zasłużenie zagrają Belgowie - podaje Sport.pl.
Mecz idealnie ułożył się dla gości, którzy wygrali także pierwsze spotkanie przed tygodniem. Belgowie wyszli na prowadzenie już w 30. sekundzie meczu - gospodarze stracili piłkę w środku pola, futbolówka szybko trafiła do Pleta, który pokonał sam na sam Sandomierskiego.

Belgowie podwyższyli na 2:0 tuż po zmianie stron - w 48. minucie Zawiszanie stracili piłkę pod własnym polem karnym - przejął ją Aneke, który ograł Samuela, przedryblował Nawotczyńskiego i pokonał Sandomierskiego.

Bydgoszczanie nawiązali jednak walkę i już cztery minuty później było 1:2. Petasz uderzył z rzutu wolnego z 18 metrów - piłka odbiła się o słupka i wpadła do siatki. Dziesięć minut później Petasz po kolejnym rzucie wolnym trafił w poprzeczkę.

W 76. minucie wynik meczu ustalił Skulason. Zawisza Bydgoszcz przegrał z Zulte Waregem 1:3 i zakończył swoją historyczną, pierwszą przygodę w Europie.