Rooney goni legendę. Jeszcze trzy gole

Kilka bardzo interesujących meczów towarzyskich odbyło się w środowy wieczór na europejskich stadionach. Zmierzyły się ze sobą m.in. Anglia i Szkocja, Niemcy i Hiszpania oraz Portugalia i Argentyna.
Rooney w pogoni za legendą, hiszpańscy debiutanci i rozczarowanie na Old Trafford

W starciu dwóch ostatnich piłkarskich mistrzów świata Niemcy pokonali na wyjeździe Hiszpanów 1:0. W końcówce spotkania gola strzelił, występujący na co dzień w Realu Madryt Toni Kroos. Oba zespoły wystąpiły w eksperymentalnych składach. W ekipie La Fura Roja zadebiutowali Kiko Casilla, Ignacio Camacho i Nolito.

Fani Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego ostrzyli sobie zęby na mecz w Manchesterze, gdzie Portugalia mierzyła się z Argentyną. Spotkanie rozgrywane na legendarnym Old Trafford nie przyciągnęło tłumów, stadion wypełnił się tylko w połowie. Ku rozczarowaniu widzów w przerwie, przy wyniku 0:0, obaj gwiazdorzy opuścili murawę. W 90. minucie jedyną bramkę w meczu zdobył Portugalczyk Raphael Guerreiro.

Nasi grupowi rywale, Szkoci, podejmowali w Glasgow Anglię. Rywalizacja obu drużyn sięga 1872 roku, w środowy wieczór obie ekipy zmierzyły się po raz 112. 3:1 wygrali Synowie Albionu. Coraz bliżej zapisania się złotymi zgłoskami w historii reprezentacji Anglii jest Wayne Rooney. Napastnik Manchesteru United dwa razy trafił do siatki i do legendarnego Bobby’ego Charltona traci trzy gole.