LM: Remis PSG z Chelsea. Niesamowity Courtois

LM: Remis PSG z Chelsea. Niesamowity Courtois

Thibaut Courtois na tle kolegów z drużyny po meczu z PSG (fot. Matthew Ashton / AMA / PRESSFOCUS / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Paris Saint-Germain zremisowało z Chelsea w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem gości został belgijski golkiper Thibaut Courtois.
Mecz znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, ale paryżanie mieli problemy ze zdobyciem gola dzięki doskonałej postawie między słupkami Courtoisa.

Dobra gra Belga zainspirowała kolegów z... obrony do przeprowadzenia szybkiej akcji zakończonej bramką. W 36. minucie Terry dośrodkował w pole karne, Cahill odegrał futbolówkę... piętą, a bramkę... głową zdobył Ivanović.

Po stracie bramki gospodarze nadal napierali, a po zmianie stron jeszcze bardziej podkręcili tempo. W 54. minucie było 1:1 - Maxwell podał do Matuidiego, który dośrodkował w pole karne. Do piłki skoczył Cavani i umieścił ją w bramce.

Paryżanie pomimo momentami miażdżącej przewagi nie zdołali wygrać spotkania dzięki doskonałej postawie Courtoisa. Reprezentant Belgii do końca meczu poradził sobie jeszcze w kilku bardzo trudnych sytuacjach i bronił m.in. strzały Ibrahimovicia.

Wynik 1:1 przybliża do ćwierćfinału Chelsea. Rewanż odbędzie się na Stamford Bridge.