CR300. Real lepszy od Rayo, 300 bramek Ronaldo dla "Królewskich"

CR300. Real lepszy od Rayo, 300 bramek Ronaldo dla "Królewskich"

Cristiano Ronaldo (fot. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt nie pozwolił powiększyć przewagi w tabeli FC Barcelonie i pokonał na wyjeździe Rayo Vallecano 2:0 w meczu 30. kolejki Primera Division. Jedną z bramek dla "Królewskich" zdobył Cristiano Ronaldo, dla którego był to już 300. gol w barwach madryckiej drużyny.
Zanim rozpoczął się mecz Rayo - Real, swój mecz wygrała FC Barcelona, która na Camp Nou gładko pokonała Almerię 4:0 i chwilowo powiększyła swoją przewagę nad Realem do siedmiu punktów.

Kibice Realu, którzy po wielkanocnym laniu (9:1), które "Los Blancos" sprawili Granadzie, tym razem mogli poczuć się zawiedzeni. Real znowu grał bez pomysłu, a w pierwszej połowie znacznie groźniejsi byli gospodarze. Kolegów z pola ratował jednak Iker Casillas.

"Królewscy" wzięli się do gry dopiero po zmianie stron. W 68. minucie Carvajal napędził akcję prawym skrzydłem, którą wykończył Ronaldo i zdobył swoją 300. bramkę w Realu. Potrzebował do tego zaledwie 288 spotkań. Wynik meczu ustalił kilka minut później James Rodriguez

Cztery punkty straty

Dzięki zwycięstwu Real Madryt nadal ma szanse na mistrzostwo Hiszpanii. Madrycki klub traci cztery oczka na osiem kolejek przed końcem sezonu, ale ma łatwiejszy plan spotkań.