LE: Krychowiak wyrwał awans do półfinału, koniec przygody Teodorczyka

LE: Krychowiak wyrwał awans do półfinału, koniec przygody Teodorczyka

Kadr z meczu Dnipro - Brugge (FOT.ZUMA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Poznaliśmy półfinalistów Ligi Europy. W walce o występ na Stadionie Narodowym pozostały już tylko cztery ekipy. Jedna z nich - Sevilla - zapewniła sobie awans po wyszarpanym remisie z Zenitem. Ponadto awansowały Napoli, Dnipro Dniepropietrowsk oraz Fiorentina.
Andaluzyjczycy pierwszy mecz na własnym obiekcie wygrali 2:1, a w Sankt Petersburgu wyszli na prowadzenie już po sześciu minutach, kiedy do bramki trafił Bacca z rzutu karnego. Kolejne bramki strzelali jednak gospodarze - Rondon w 48. minucie oraz Hulk w 72. W tym momencie zanosiło się na dogrywkę, ale Hiszpanie zdołali jeszcze wyrównać - w 85. minucie gola na 2:2 strzelił Gameiro i zapewnił drużynie Krychowiaka awans do półfinałów Ligi Europy.

Koniec przygody dla Teodorczyka

Z rozgrywkami pożegnało się za to Dynamo Kijów Teodorczyka, która przegrało 0:2 z Fiorentiną. Przed tygodniem na Ukrainie padł remis 1:1. Sprawę graczom Dynama Kijów utrudnił Lens, który w 40. minucie obejrzał czerwoną kartkę. Po chwili zmieniony został Teodorczyk.

Do półfinałów awansowały także Napoli oraz Dnipro Dniepropietrowsk. Dla Włochów rewanż z Wolfsburgiem po zeszłotygodniowej wygranej 4:1 na wyjeździe był tylko formalnością. Stanęło na 2:2. Z kolei Dnipro awansowało po wygranej 1:0 z Club Brugge (w pierwszym meczu kibice nie zobaczyli bramek). "Złotą bramkę" zdobył w 82. minucie Szachow.