T-ME: Legia pokonała Wisłę i jest liderem! Jaka będzie odpowiedź Lecha?

T-ME: Legia pokonała Wisłę i jest liderem! Jaka będzie odpowiedź Lecha?

Jakub Rzeźniczak po zdobyciu gola (LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa w meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonała Wisłę Kraków 1:0 po golu Jakuba Rzeźniczaka. Urzędujący mistrzowie Polski pozostaną dzięki wygranej liderem przynajmniej do zakończenia meczu Lecha Poznań.
Mistrzowie Polski przed rozpoczęciem 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy mieli dwa punkty straty do pierwszego Lecha i nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów przy Łazienkowskiej 3.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze - Ondrej Duda mógł trafić do bramki w 12. minucie, kiedy w polu karnym zwiódł dwóch obrońców i uderzył przy bliższym słupku. Michał Buchalik zachował jednak czujność. Swoje okazje mieli także Wiślacy, ale wszystkie marnowali.

Gospodarze sforsowali bramkę "Białej Gwiazdy" dopiero po zmianie stron. W 60. minucie po dograniu Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego piłkę w bramce umieścił Jakub Rzeźniczak.

Goście mogli wyrównać w 72. minucie, kiedy w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Semir Stilić. Bramka była pusta po błędzie Dusaa Kuciaka- jeśli nie liczyć trzech Legionistów na linii strzału. Bośniaka powstrzymał ofiarny wślizg Igora Lewczuka. Piłka ostatecznie odbiła się od słupka.

Czas na odpowiedź Lecha

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. "Wojskowi" dzięki wygranej przynajmniej do końca meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin będą liderem tabeli z dwupunktową przewagą nad poznańskim klubem. "Kolejorz", aby wrócić na pozycję lidera, potrzebuje wygranej.