Strzelił bramkę, ale nie dokończył spotkania. Kontuzja reprezentanta Polski

Strzelił bramkę, ale nie dokończył spotkania. Kontuzja reprezentanta Polski

Piłkarze Southampton
Piłkarze Southampton Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Jan Bednarek strzelił swoją pierwszą bramkę w Premier League w sezonie 2021/22. Polak nie zdołał jednak dokończyć spotkania, ponieważ w jego końcówce nabawił się kontuzji. Na pewno ominie go jedno spotkanie.

Jan Bednarek opuścił boisko w 84. minucie podczas meczu przeciwko Leicester. Spotkanie rozpoczęło się dla Polaka na pewno o wiele lepiej niż zaczęło, ponieważ już w 3. minucie biało-czerwony obrońca zdobył bramkę na 1:0. Niedługo później Lisy zdołały wyrównać, ale na przerwę to Święci schodzili z korzystnym wynikiem po bramce Che Adamsa na 2:1. Druga połowa przyniosła gościom wyrównanie, bo do siatki trafił James Maddison. Mecz zakończył się remisem i... kontuzją Jana Bednarka.

Premier League. Jan Bednarek kontuzjowany

Ralph Hasenhuettl, menedżer Southampton potwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej, że Jan Bednarek skończył mecz z kontuzją. Ta wykluczy go z sobotniego spotkania przeciwko Brighton, drużynie, w której występuje inny reprezentant Polski Jakub Moder. Mecz zostanie rozegrany w ramach 15. kolejki Premier League.

Southampton w tym momencie znajduje się na 15. miejscu w tabeli i przegrało dwa z trzech ostatnich spotkań, w tym jedno dotkliwie przeciwko Liverpoolowi (0:4). Remis z Leicester pokazał jednak, że jest szansa na powrót podopiecznych Ralpha Hasenhuettla do optymalnej gry.

Jan Bednarek na początku sezonu nie był pierwszym wyborem szkoleniowca. Polak dopiero od piątej kolejki na stałe wszedł do podstawowej jedenastki Świętych. Jego bramka w spotkaniu przeciwko Lisom była pierwszą w tym sezonie, a ogólnie czwartą w barwach Southampton. Reprezentant Polski jest drugim po Mateuszu Klichu Biało-Czerwony z największą liczbą goli strzelonych na boiskach angielskiej Premier League.