Wymarzone otwarcie meczu z Wyspami Owczymi! Piękny gol Sebastiana Szymańskiego

Wymarzone otwarcie meczu z Wyspami Owczymi! Piękny gol Sebastiana Szymańskiego

Sebastian Szymański
Sebastian Szymański Źródło:Newspix.pl / Piotr Kucza/FotoPyk
Sebastian Szymański strzelił pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski za kadencji Michała Probierza. To było wymarzone otwarcie spotkania przez Biało-Czerwonych.

Michał Probierz zdecydował się na następującą wyjściową jedenastkę w meczu z Wyspami Owczymi: Szczęsny – Kiwior, Peda, Kędziora – Cash, Slisz, Dziczek, Frankowski – Szymański, Milik, Zieliński. Polacy liczyli na dobre otwarcie meczu ze strony Biało-Czerwonych i ich oczekiwania zostały spełnione. Sebastian Szymański strzelił znakomitą bramkę jeszcze przed upływem piątej minuty pojedynku!

Znakomity gol Sebastiana Szymańskiego w meczu z Wyspami Owczymi!

Biało-Czerwoni w znakomitym stylu rozpoczęli mecz z Wyspami Owczymi. Choć Farerzy szybko próbowali przedostać się pod pole karne Polaków, to już w 4. minucie drużyna Michała Probierza pokazała, że jest lepiej dysponowana. Biało-Czerwoni przeprowadzili znakomitą akcję lewą stroną boiska, w której udział wzięli Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński i Sebastian Szymański. Kapitan Polaków podał piłkę do Szymańskiego, a ten mocnym strzałem z lewej nogi zamienił wynik na 1:0!

Mecz z Wyspami Owczymi jest pierwszym spotkaniem Michała Probierza na ławce trenerskiej seniorskiej drużyny reprezentacji Polski. Już w najbliższą niedzielę 15 października Polacy podejmą na PGE Narodowym Mołdawię, która po zakończeniu meczu w Thorshavn będzie miała jeden mecz rozegrany mniej, gdyż równocześnie grają między sobą również drużyny Albanii i Czech.

Meczowi reprezentacji Polski bacznie przygląda się i kibicuje nieobecny na boisku Robert Lewandowski, który jeszcze przed spotkaniem zapowiedział, że będzie kibicować Biało-Czerwonym ze swojego domu z Barcelony. Kapitana zabraknie również we wspomnianym wcześniej spotkaniu z Mołdawią, z którą poprzedni mecz przegraliśmy w fatalnych okolicznościach 2:3. Polacy obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy E.