Justyna Kowalczyk wywalczyła awans do ćwierćfinału sprintu

Justyna Kowalczyk wywalczyła awans do ćwierćfinału sprintu

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Źródło: Newspix.pl / EXPA
Justyna Kowalczyk zajęła 22. miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym w Pjongczangu. Tym samym Polka wywalczyła awans do ćwierćfinału.

Eliminacje rozgrywane są na zasadzie startu interwałowego, z kolei podczas ćwierćfinałów biegaczki będą rywalizowały ramię w ramię.Z występu w sprincie zrezygnowała Marit Bjoergen, która zdobyła srebrny medal po biegu łączonym 7,5 km + 7,5 km.

W kwalifikacjach najszybsza była Stina Nillson, która o 0,39 sekundy wyprzedziła swoją główna rywalkę – Maiken Caspersen Falla. Na trzeciej pozycji znalazła się Kristina Parmakoski.

Najlepsza polska zawodniczka nie miała większych problemów z zajęciem miejsca w czołowej trzydziestce. – Są bardzo dobre momenty na tej trasie, są też takie, które bym z niej wyrzuciła, ale nie mogę (śmiech). Trasy sprintu, skrojone z dwóch podbiegów, zazwyczaj były dla mnie dobrymi – mówiła Kowalczyk.

Pozostałe Polki – Sylwia Jaśkowiec oraz Ewelina Marcisz – zostały wyeliminowane. Osiągnęły niemal identyczny czas i zajęły – trzydzieste siódme i trzydzieste ósme miejsce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl