FC Barcelona wygrała, ale skończyła w '10'. Brutalna końcówka

FC Barcelona wygrała, ale skończyła w '10'. Brutalna końcówka

Messi walczy o piłkę (fot. PAP/EPA/TIAGO PETINGA)
FC Barcelona pokonała Benfikę Lizbona 2:0 w drugim meczu tegorocznej Ligi Mistrzów. Gole dla Katalończyków zdobywali po asystach Leo Messiego Alexis Sanchez w 6. minucie meczu oraz Fabregas w 55. Blaugrana mecz zakończyła w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Busquetsa. Pechowo ułożył się powrót po kontuzji Puyola, który według wstępnych informacji zwichnął staw łokciowy.
Aktualizacja: według wstępnej diagnozy Puyol nie złamał ręki, a "tylko" zwichnął staw łokciowy.

90+6 min. Koniec meczu. FC Barcelona wygrywa, ale zapłaciła za te trzy punkty wysoką cenę.

90+4 min. Rzut rożny dla Benfiki - niewykorzystany.

90+3 min. Alves jest ogłuszony. Na razie Barca gra w dziewiątkę.

90+1 min. Teraz Matić z premedytacją trafia łokciem w twarz Alvesa. Sędzia tego jednak nie zauważył.

90 min. Jeszcze cztery minuty.

89 min. Robi się nerwowo. Messi chce udowodnić kto jest lepszy, rozpędza się i mija kilku piłkarzy. W końcu od tyłu atakuje go Jardel. Żółta kartka.

88 min. Czerwona kartka dla Busquetsa, który uderzył w twarz Pereirę!

86 min. Matić dostaje żółtą kartkę za złośliwy faul na Messim.

84 min. Barca po kontuzji Puyola wyraźnie zwolniła tempo. Żółta kartka dla Martinsa.

82 min. Villa zmienia Pedro.

81 min. Klepka Iniesty i Messiego. We wszystko w ostatniej chwili wmieszał się Jardel.

78 min. Na boisku pojawia się Alex Song.

77 min. Nieprawdopodobny pech Puyola! Obrońca wyskoczył do dośrodkowania i nieszczęśliwie upadł na rękę. Złamana ręka! Puyol po raz kolejny odnosi kontuzję w pierwszym meczu po powrocie do gry.

76 min. Iniesta wygrał pojedynek pomimo potrojonej obrony. W końcu dobiegł czwarty obrońca i Jardel dziubnął piłkę. Korner.

75 min. Gaitan schodzi, a wchodzi wychowanek Blaugrany - Nolito.

74 min. Świetna akcja Katalończyków. Sanchez zagrał na obieg do Alby, a ten dośrodkował. Najwyżej do piłki wyskoczył... Messi i świetnie uderzył na prawy słupek. Artur wypiąstkował.

72 min. Andres Iniesta zmienia Cesca Fabregasa. Rozgrzewka przed Gran Derbi?

70 min. Świetna okazja Barcelony - po zamieszaniu w polu karnym Messi próbuje pozbyć się potrójnego krycia i uderza. Zostaje jednak zablokowany.

68 min. Krótkie rozegranie i od nowa atak pozycyjny.

67 min. Rzut wolny dla Barcy z bocznej strefy boiska.

62 min. Teraz głową uderzał po kornerze Matić - obok bramki.

61 min. Doskonała okazja Jardela! Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzył głową. Dobrze ustawiony Valdes wyłapał jednak ten strzał.

60 min. Zmiana - Pereza zastępuje Aimar.

57 min. Benfica nie poddaje się! Salvio uderza z 20 metrów niemal w okienko - zaskoczony Valdes broni jednak to uderzenie.

55 min. GOOOOOOL! FABREGAS! Co za akcja Messiego! Argentyńczyk rozpędził się, minął kilku piłkarzy jak tyczki i tylko dograł do Fabregasa. Hiszpan w polu karnym huknął na bliższy słupek, a Artur skapitulował.

54 min. A jednak trafili pod bramkę! Ostra wrzutka w pole karne, a Valdes minął się z piłką. Goście szybko jednak wybili futbolówkę.

53 min. Teraz Barcelona wymieniała piłkę przez około... trzy minuty. Bez efektu. Benfica jednak nie ma jak grać - w tej połowie pod bramką Valdesa gospodarzy jeszcze nie było.

49 min. Sanchez z lewej flanki dośrodkowuje do Pedro, który składa się do strzału, ale zostaje zablokowany. Cała akcja trwała kilka sekund - po ponad minutowej wymianie piłki w środku pola.

47 min. Ależ mało zabrakło Sanchezowi do drugiej bramki! Świetna klepka Blaugrany - ostatni piłkę otrzymał właśnie Sanchez, który z lewej strony pola karnego uderzył z pierwszej piłki. Futbolówka o włos minęła dalszy słupek bramki Artura.

46 min. Sędzia wznawia mecz. Martins zmienia Cesara.

II połowa:

45+1 min. Koniec pierwszej połowy. Prowadzi Barcelona, ale Benfica jest bardzo groźna. W Lizbonie na pewno padną jeszcze bramki.

45 min. Ależ miał teraz Artur szczęście. Barca wyszła z kontrą - piłkę dostał Pedro, który ostro wbił ją w pole karne. Nie dosięgnął jej jednak ani Xavi, ani Alexis.

43 min. Błąd Artura, który wybija piłkę wprost pod nogi Pedro. Ten podaje do Fabregasa, ale niedokładnie.

40 min. Podanie w pole karne do Pedro, który odpycha obrońców i uderza - prosto w Artura. Kolejna pewna interwencja golkipera.

39 min. Strzał z narożnika pola karnego. Valdes pewnie wyłapuje piłkę.

38 min. Bruno Cesar otrzymuje żółtą kartkę za faul na Busquetsie.

35 min. Perez potrzebował pomocy medycznej.

33 min. Messi przepycha się z piłką w polu karnym. Futbolówkę wyłapuje jednak Artur.

29 min. Salvio jest niepilnowany i uderza z ponad 20 metrów. Prosto w ręce Valdesa.

28 min. Pedro próbował wymusić rzut karny. Sędzia nie nabrał się na to - od razu sięgnął po żółty kartonik. Inna sprawa, że Hiszpan jednak był odepchnięty i miał prawo się przewrócić, choć karnego z tego by nie było.

26 min. Korner dla gości. Dośrodkowanie Xaviego było słabe i Benfica bez problemu wybiła piłkę.

24 min. Teraz świetną okazję zmarnował Sanchez - napastnik dostał doskonałą piłkę z linii obrony i przyjął ją na klatkę piersiową. W polu karnym z dziesięciu metrów uderzył jednak zdecydowanie za mocno. Piłka przeleciała nad bramką.

22 min. Fantastyczna obrona Artura! Sanchez z lewej strony pola karnego zgrywa w środek do Messiego, a Argentyńczyk od razu technicznie uderza na dalszy słupek. Bramkarz Benfiki wyciąga się jak struna i końcówkami palców zmienia tor piłki, która mija słupek o włos.

19 min. Żółta kartka dla Fabregasa.

16 min. Świetne podanie z linii obrony Puyola do Fabregasa za defensywę Benfiki. Piłkarz przyjął zagranie, ale szybko ją stracił.

12 min. I znowu groźnie pod bramką Katalończyków, którzy stracili piłkę pod własną bramką. Lima tym razem jednak zmarnował okazję i nawet nie oddał strzału.

11 min. Znakomita interwencja Valdesa! Prostopadłe podanie do Limy, którego nie upilnował Mascherano. W sytuacji sam na sam Valdes jednak instynktownie wybił piłkę nogą.

9 min. Dobra wrzutka w pole karne Barcelony. Niewiele zabrakło, aby jeden z gospodarzy dosięgnął piłki.

6 min. GOOOOOOOOL! ALEXIS! Messi przyspiesza, wchodzi w pole karne i z lewej strony pola karnego wbija piłkę na piąty metr. Tam już czekał Alexis Sanchez, który wepchnął ją do bramki.

6 min. Korner dla Blaugrany. Katalończycy jednak wycofują piłkę i od nowa konstruują atak pozycyjny.

4 min. Kolejna akcja gospodarzy - Cesar został jednak tym razem zablokowany.

3 min. Śmiały atak gospodarzy! Cesar uderza z dużą siłą z 20 metrów, a Valdes odbija piłkę. Na szczęście dla niego pod nogi kolegów z drużyny.

1 min. Zaczynamy.

Składy:

Benfica:
Artur - Pereira, Jardel, Garay, Melgarejo - Salvio, Matić, Gaitan - Perez, Lima, Cesar

FC Barcelona:
Valdes - Alves, Puyol, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Pedro, Messi, Sanchez

Przed meczem:

FC Barcelona nie zachwyca. Chociaż zespół Tito Vilanovy wygrywa w tym sezonie w lidze wszystko co się da, drużyna nie imponuje stylem gry. W ostatnim meczu ligowym z Sevillą Katalończycy rzutem na taśmę odebrali trzy punkty gospodarzom. Przez długi czas przegrywali, a według wielu obserwatorów przy drugiej bramce sędzia powininen był przerwać akcję po zagraniu ręką. Nie inaczej było ze Spartakiem. Barcelona szybko objęła prowadzenie, ale później je straciła po samobóju Alvesa i bramce Romulo. Trzy punkty uratował Messi, który w końcówce spotkania wbił gościom z Moskwy dwa gole.

Dla kibiców hiszpańskiej drużyny starcie z Benficą jest jednak drugoplanowym wydarzeniem. Wszyscy pamiętają, że już w weekend Gran Derbi - na Camp Nou przyjedzie Real Madryt. W razie wygranej gospodarzy przewaga nad "Królewskimi" wzrośnie do jedenastu punktów i może już w październiku rozstrzygnąć losy mistrzostwa Hiszpanii. Tito Vilanova stara się jednak unikać tego tematu. - Dla nas najważniejszym meczem jest ten, który rozgrywamy jutro. Będziemy mieli czas, aby pomyśleć nad tym, co będzie później - powiedział wprost na konferencji prasowej w Lizbonie.

Gospodarze nie mają jednak zamiaru się łatwo poddać. - Piłka nożna to gra jedenastu na jedenastu. Barça to znakomita drużyna (...). Jutro będzie musiała się jednak bardzo spocić i dużo nabiegać, aby wygrać mecz - powiedział Nolito, były zawodnik FC Barcelony, obecnie reprezentujący barwy Benfiki.