Agnieszka Radwańska kontra Sara Errani

Agnieszka Radwańska (fot. Tao Xiyi / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Sarę Errani 2:1 (6:7, 7:5, 6:4) w ostatnim grupowym meczu podczas turnieju WTA Masters w Stambule. Zwycięstwo dało Polce awans do półfinału, gdzie Krakowianka zmierzy się z Sereną Williams.
 6-4
Jest! Pierwsza piłka meczowa i od razu wyrzucony return! Radwańska jest w półfinale WTA Masters.
 5-4
Errani wygrywa gem przy własnym serwisie. Traci już tylko jednego gema do Radwańskiej! Włoszka ma przewagę psychiczną. Polka prowadziła już 30-0, ale potem przegrała cztery piłki.
 5-3
Tenisistki wyspecjalizowały się w przełamaniach w tym meczu. Polka przegrała gema, chociaż miała dwa asy serwisowe.
 5-2
Jest piąty gem! Kolejne przełamanie. Walka była jednak wyjątkowo zacięta - Errani chwytała się wszelkich sposobów w tym gemie. I skracała, i lobowała.
 4-2
Errani przełamuje! Polka popełniła dużo błędów - trafiała w siatkę, grała poza kort. W ogóle mecz powoli staje się pojedynkiem pełnym błędów. Wygrywa gemy ta tenisistka, która popełnia mniej błędów.
 4-1
Niemal ośmiominutowy gem i kolejne przełamanie dla Polki. Gem nie przyszedł oczywiście za darmo - Włoszka miała już przewagę, ale jej nie wykorzystała. Obie zawodniczki są już wykończone. Zwłaszcza Errani - przy równowadze nie ruszyła do piłki, która była w jej zasięgu.
 3-1
Errani w końcu odpowiada - i to przełamaniem. Trzeba jednak przyznać, że Polka mogła tego gema spokojnie wygrać, bo dwukrotnie miała przewagę. Nie udało się jednak.
 3-0
Przełamanie i szósty gem z rzędu pada łupem Polki! Isia seta zakończyła pięknym wolejem. Errani jest już nerwowa - widzi, że spotkanie wymyka się jej z rąk.
 2-0
Jest drugi gem. Agnieszka jest na fali, ale łatwo nie było. Polka prowadziła już 40-15, ale dała się Włoszce dogonić. Potem potrzebowała dwóch przewag, aby dokończyć gema - piątego z rzędu wygranego.
 1-0
Czwarty gem z rzędu dla Agnieszki i przełamanie. Czyżby Polka miała już ten mecz - wreszcie - pod kontrolą?
 7-5
Niesamowita Radwańska! Przełamanie, trzeci gem z rzędu na sucho, dwanaście punktów z rzędu! 1:1 w setach, za chwilę ten decydujący.
 6-5
Drugi z rzędu gem wygrany do zera! Włoszka zaczyna się mylić przy własnych zagraniach. Teraz Polka musi przełamać Errani, albo ponownie będzie tie-break i nerwówka.
 5-5
Sportowa złość w najpiękniejszej postaci - gem wygrany na sucho. Trzy świetne podanie, w tym jeden as serwisowy. Gdyby Polka wygrała poprzedniego gema - a miała stuprocentową okazję ku temu - teraz Polka miałaby już wygranego seta.
 4-5
Bardzo długi gem - ponad trzynaście minut. Polka miała gigantyczną szansę na przełamanie - miała aż cztery razy przewagę. Przy ostatniej z nich Włoszka pokazała jednak niesamowitą wolę walki - obroniła dwa woleje! A później sama osiągnęła przewagę i wygrała swoje podanie. Teraz, jeżeli przełamie Polkę - wygra mecz.
 4-4
Przełamanie Errani - niestety. Polka miała już przewagę i mogła wygrać swojego piątego gema w secie. Nie udało się. Polka zakończyła wyrzuceniem poza kort.
 4-3
Kolejne przełamanie Agnieszki - Polka ze stanu 40-15 zdołała wyrównać i osiągnąć przewagę. A gema wygrała po mistrzowsku - zagrała potężnego i bardzo precyzyjnego crossa backhandowego.
 3-3
Koniec serii Radwańskiej - Włoszka ją przełamała. Ponownie mamy remis.
 3-2
Przełamanie numer dwa i trzeci gem z rzędu dla Radwańskiej! Polka przy stanie 30-30 zagrała koncertowo - najpierw pokazała doskonały return, po chwili był potężny wolej. Znakomita akcja pod siatką dała z kolei gema.
 2-2
Polka wyrównuje! Kolejny szybki gem Polki, choć zaczęło się kiepsko, bo od podwójnego błędu przy serwisie.
 1-2
Bardzo szybki set dla Polki. Errani zaczyna od podwójnego błędu serwisowego. Następnie Radwańska gra świetnego crossa z backhandu. Później Polka rozrzuciła Errani i zapunktowała wolejem. Na koniec Errani wyrzuciła.
 0-2
Fatalny gem w wykonaniu Polki. Agnieszka trzykrotnie trafiła w siatkę. Wygląda, jakby miała dość po przegranym pierwszym secie.
 0-1
Włoszka wygrywa swoje podanie. Zadecydowały błędy Radwańskiej. Polka ma trzynaście niewymuszonych błędów.
 6-7 (6:8)
Godzina i dwanaście minut gry za nami. Po długiej wymianie Polka nie trafiła w kort i pierwszego seta wygrywa Sara Errani.
 6-6 (6:7)
Radwańska grała coraz krócej, aż w końcu trafiła w siatkę. Trzecia piłka setowa dla Włoszki.
 6-6 (6:6)
Radwańska znowu trafiła w siatkę. W tym samym miejscu, ale tym razem na szczęście piłka spadła po stronie Włoszki.
 6-6 (5:6)
Podwójny błąd serwisowy Errani.
 6-6 (4:6)
Teraz pechowo - piłka po zagraniu Polki zatańczyła na taśmie i spadła po jej stronie.
 6-6 (4:5)
Fantastyczny cross Polki z forehandu.
 6-6 (3:5)
Długą wymianę przegrywa Radwańska - zagrała w siatkę.
 6-6 (3:4)
Kolejny błąd Włoszki - znowu wyrzuciła.
 6-6 (2:4)
Radwańska wraca do gry - rozrzuca Włoszkę po korcie, która w końcu nie trafia w pole gry.
 6-6 (1:4)
Bardzo mocny cross - Errani poszła na całość, ale się jej opłaciło to.
 6-6 (1:3)
Dwa punkty przewagi Włoszki i pierwszy mini-break.
 6-6 (1:2)
Radwańska zaczyna od mocnego ataku, ale później dwa punkty zdobywa Włoszka.
 6-6
Włoszka wygrywa swoje podanie. Będzie tie-break!
 6-5
Świetny gem Polki! Błyskawiczne cztery punkty i wygrana bez straty. Radwańska zakończyła pięknym zagraniem po linii - Errani nawet nie ruszyła do piłki.
 5-5
Agnieszka zaczęła od dwóch szybkich punktów. Później rozprowadziła Włoszkę po korcie i już miała ją na widelcu, ale... trafiła w siatkę. Zamiast 40-0 zrobiło się 30-15. Dalej Polka jest już bezbłędna, a gema Errani kończy trafiając w siatkę. Przełamanie powrotne.
 4-5
Radwańska przegrywa własne podanie i Errani wychodzi na prowadzenie. Polka prowadziła 40-30, ale Włoszka wyrównała, a później pokonała Radwańską świetnym skrótem.
 4-4
Radwańska zaczęła szczęśliwie - piłka odbiła się od siatki i spadła tuż za nią, po stronie Włoszki. Polka była zresztą blisko drugiego przełamania z rzędu. Przy stanie 40-30 obudziła się jednak Włoszka. Najpierw wyrównała, później zdobyła przewagę świetnym serwisem, a na koniec oszukała Polkę najpierw skrótem, a po chwili lobem.
 4-3
Polka wygrywa trzeciego gema z rzędu. Wydaje się, że zaczyna przejmować kontrolę nad spotkaniem.
 3-3
Radwańska ma przełamanie i to do zera! Inna sprawa, że Errani gra jak Polka - mało siłowo i tak naprawdę przełamania nie są zbyt istotne w tym pojedynku.
 2-3
Errani bardzo dobrze rozczytuje grę Polki. Kiedy Radwańska chce zbiega do środka, Errani gra do boku. Polka jednak ma później asa serwisowego i woleja, co daje jej wygraną w gemie.
 1-3
Errani wygrywa własne podanie i ucieka Polce. Gema Włoszka zakończyła świetną obroną skrótu.
 1-2
Niestety - jest przełamanie. Polka zaczęła od dwóch punktów, ale później wszystkie piłki padły już łupem Włoszki.
 1-1
Bardzo długi gem (trzy równowagi) i niewiele zabrakło Polce do przełamania. Niestety nie udało się - głównie dlatego, że Agnieszka kilka razy trafiała w siatkę.
 1-0
Errani zaczyna od wyrzucenia piłki, ale później Radwańska ma podwójny błąd serwisowy. Później Agnieszka atakuje skrótem, ale w ten sam sposób odpowiada jej Włoszka i zdobywa drugi punkt. Dalej Polka zdobyła trzeci punkt, a gema wygrała świetnie broniąc woleja Errani.

Pierwsza serwuje Radwańska.
 17:17
Zakończył się mecz Szarapowej i Stosur. Rosjanka łatwo wygrała w dwóch setach 6:0, 6:3. Niedługo pojedynek Radwańskiej i Errani.
Mecz Szarapowej i Radwańskiej przeszedł do historii tenisa. Trwający 3 godziny i 13 minut pojedynek był trzecim najdłuższym w historii tego turnieju - a jest on rozgrywany od 1972 roku. - Chyba jeszcze nigdy nie miałam konferencji prasowej o 3 w nocy. Emocje są tak silne, że nie zasnę przed 6 rano - powiedziała po meczu Radwańska i dodała: - Przed pójściem spać zjem śniadanie.

Szarapowa z dwoma zwycięstwami jest już pewna awansu do półfinału. Radwańska - aby do niej dołączyć - potrzebuje dzisiaj zwycięstwa. Teoretycznie nie powinno być z tym kłopotów, ponieważ Polka z Sarą Errani przegrała tylko jeden z sześciu meczów. Problem w tym, że Włoszka się rozwinęła i jest już zupełnie inną tenisistką - lepszą.

Polka, jeżeli awansuje z drugiego miejsca w grupie, w półfinale zmierzy się z Sereną Williams, która wczoraj nie dała żadnych szans Wiktorii Azarence.