Lazio Rzym - Tottenham Hotspur

Lazio Rzym - Tottenham Hotspur

Pierwszy mecz Tottenhamu i Lazio (fot. SPORTIMAGE/David Klein/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lazio Rzym zremisowało 0:0 z Tottenhamem Hotspur w meczu piątej kolejki piłkarskiej Ligi Europy. Bohaterem spotkania został bramkarz angielskiego zespołu - Hugo Lloris - który popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami. Remis daje awans do fazy pucharowej włoskiej drużynie. Bardzo blisko osiągnięcia tego celu jest już również Tottenham.
 90+3 min.
I to już koniec! Lazio napierało przez cały mecz, ale drogi do bramki fenomenalnego Llorisa - nie znalazło.
 90+2 min.
Floccari! Podanie na wolne pole i strzał z 17 metrów. Piłka odbija się od bocznej siatki.
 90+1 min.
Sędzia dolicza 3 minuty.
 90+1 min.
Okazja dla Tottenhamu. Bale gra odchodzącą piłkę z narożnika boiska i... obrońcy Lazio wybijają.
 86 min.
Floccari pomaga sobie w grze ręką i otrzymuje żółtą kartkę.
 85 min.
Niemożliwe! Co ten Lloris wyczynia! Broni jak w transie! Rzut rożny dla Lazio i strzał głową Cianiego z dosłownie trzech metrów - do ziemi. Lloris instynktownie rzuca się na murawę i odbija piłkę!
 81 min.
Znowu korner dla Lazio, znowu Candreva mocno dokręca piłkę. Ta ląduje na górnej siatce.
 80 min.
Rzut rożny dla Lazio. Mocno dokręcona piłka ma chyba wpaść do bramki, ale Lloris ją wybija. Po drodze jest faulowany i rozbija się o słupek.
 79 min.
Candreva zmienia Lulicia. Schodzi też Kozak, którego żegnają gwizdy. W jego miejsce Floccari.
 77 min.
Dembele zmienia Carola.
 75 min.
Dopiero pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu - dla Vertonghena z Tottenhamu.
 75 min.
Kwadrans do końca. Czy Lazio w końcu uda się coś wbić? A może Tottenham się ocknie?
 73 min.
Mauri gra do Kozaka, piłkę łapie Lloris. Po co w ogóle mu jeszcze podawać? Napastnik Lazio bramki już dzisiaj chyba nie zdobędzie.
 72 min.
Rzut wolny dla Lazio. Z ponad 20 metrów bezpośrednio uderza Ledesma - mięciutko, tuż obok bramki. Zabrakło bardzo mało.
 69 min.
Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy - Ederson za Hernanesa.
 66 min.
Prostopadła piłka do Kozaka, który bierze obrońcę na plecy i uderza. Lloris oczywiście broni.
 65 min.
Lloris znowu wyprzedza Kozaka i znowu wybija piłkę kilkanaście metrów od bramki. Jakby był stoperem.
 64 min.
Zmiany - Defoe za Dempseya i Lennon za Sigurdssona.
 61 min.
Niewiarygodne! Kozak nie trafił dosłownie do pustej bramki! Lazio przejęło piłkę na połowie Tottenhamu i ruszyło do ataku. Lloris zachował się fatalnie - mając napastnika gospodarzy sześć metrów przed bramką - położył się w swoją lewą stronę, do środka bramki. Kozak, chociaż miał kilka metrów do bramki i mniej więcej dwa metry miejsca na linii bramkowej uderzył... w boczną siatkę.
 60 min.
Piłka do Kozaka za plecy obrońców. Tak jak w pierwszej połowie, ale brakuje już precyzji i futbolówkę przejmuje Marchetti.
 56 min.
Bale bardzo mocno dośrodkowuje piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Tam wywraca się jeden z jego kolegów, a gospodarze wybijają futbolówkę daleko od własnej bramki.
 54 min.
Lazio próbuje znowu przejąć inicjatywę - tak jak w pierwszej połowie.
 50 min.
Długie podanie na prawe skrzydło do Adebayora, który odgrywa piłkę na piąty metr do stopera. To pierwsza akcja w tym meczu, kiedy współpracują ze sobą napastnicy Kogutów. Ale gospodarze wybijają.
 48 min.
Naughton nie podnosi się z boiska. Nie do końca wiadomo co mu się stało.
 46 min.
Wracamy do gry. Oba składy bez zmian.
 45 min.
Koniec pierwszej połowy - sędzia nie dolicza ani minuty. Grę prowadziło Lazio, które jednak pomimo wielu sytuacji bramki nie strzeliło. Z drugiej strony słaby Tottenham w piątej minucie zdobył prawidłową bramkę, która nie została uznana.
 43 min.
Lazio zwalnia tempa. Włosi chyba już czekają na przerwę, skoro w pierwszej połowie zmarnowali tyle okazji na strzelenie gola.
 40 min.
Fenomenalny Lloris! Znowu ratuje swój zespół. Prostopadła piłka do Kozaka, ale bramkarz Tottenhamu natychmiast wybiega z bramki i na linii szesnastu metrów wślizgiem ubiega napastnika Lazio.
 38 min.
Sędzia już się zorientował i pogonił jednego z asystentów Villas-Boasa po dobry trykot.
 37 min.
Walker dostał koszulkę z numerem 49, chociaż w protokole ma... 28. Zaskakująca sytuacja.
 36 min.
Trwa oblężenie Lazio. Na razie defensywa Tottenhamu daje radę...
 34 min.
Kyle Walker ma rozbity nos i obficie krwawi na koszulkę. Będzie potrzebna wymiana garderoby i interwencja medyczna.
 31 min.
Kozak znowu marnuje doskonałą sytuację! Precyzyjne dośrodkowanie Mauriego i strzał głową z pięciu metrów - obok bramki.
 30 min.
Sigurdsson głęboko dogrywa piłkę w pole karne, tuż przed bramkę Marchettiego. Nie wyrabia się do niej jednak nawet bardzo szybki Bale.
 28 min.
Rzut rożny dla Lazio. Goście z Londynu dominują fizycznie w szesnastce i łatwo wybijają piłkę.
 27 min.
Nie ma gola dla Lazio! Lloris ratuje swój zespół! Błyskawiczna kontra po rzucie rożnym i Kozak sam na sam nie potrafi pokonać francuskiego bramkarza! Lloris instynktownie wyciąga prawą nogę i trąca futbolówkę, która przelatuje tuż obok bramki.
 27 min.
Kolejny korner dla Anglików - Lazio wybija piłkę i rusza z kontrą.
 23 min.
Teraz bramkarz Lazio się pomylił - minął się z piłką przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ale nikt do jego bramki nie trafił.
 22 min.
Nie ma gola! Gareth Bale kiwał się na prawym skrzydle i kiedy zauważył wysuniętego Marchettiego - od razu uderzył z ostrego kąta. Bramkarz z ledwością przeniósł piłkę nad poprzeczką po efektownej paradzie do tyłu.
 20 min.
Dwa rzuty rożne z rzędu dla Tottenhamu. Marchetti sobie poradził jednak.
 18 min.
Słupek! Ale sytuacja Lazio! Potężna bomba Ledesmy z 25 metrów - Lloris próbował przenieść piłkę nad poprzeczką, ale strzał był tak mocny, że futbolówka tylko delikatnie zmieniła tor lotu i odbiła się od słupka. Na dobitkę nabiegał jeszcze jeden z gospodarzy, ale francuski bramkarz zdążył zgarnąć piłkę.
 16 min.
W końcu jakiś strzał Lazio! Lulić przyjął sobie piłkę na szesnastym metrze, przymierzył... i strzelił ponad poprzeczką.
 14 min.
Słabo wykonany rzut rożny - obrońcy Lazio z łatwością wybijają futbolówkę.
 13 min.
Gareth Bale czaruje na lewej flance i wrzuca piłkę na piąty metr. Gospodarze wybijają za linię końcową.
 11 min.
Teraz prostopadłe podanie do Adebayora. On już na spalonym był.
 8 min.
Długa piłka Ledesmy do Lulicia - napastnik niemalże urywa się obronie. Niemalże.
 5 min.
Gol? Nie! Bale startuje do prostopadłego podania, mija bramkarza i pakuje piłkę do pustej siatki. Rzecz w tym, że sędzia odgwizduje spalonego, którego... nie było!
 3 min.
Lazio stara się szybko przedostawać pod pole karne Llorisa. Ale na razie Anglicy dobrze sobie radzą.
 1 min.
Zaczynamy.
 Lazio
Marchetti - Cavanda, Biava, Ciani, Radu - Mauri, Gonzalez, Ledesma, Hernanes, Lulic - Kozak
 Tottenham
Lloris - Walker, Caulker, Vertonghen, Naughton - Sigurdsson, Sandro, Carroll, Bale - Dempsey, Adebayor
Stawką dzisiejszego spotkania może być awans z pierwszego miejsca w grupie J. Gospodarze z Rzymu po czterech spotkaniach mają na swoim koncie osiem punktów, a piłkarze Tottenhamu - sześć. Pozostałe kluby - NK Maribor i Panathinaikos - radzą sobie zdecydowanie gorzej i prawdopodobnie nie włączą się już do walki o awans. Rzymianie do pojedynku z londyńskim zespołem podchodzą uskrzydleni bezbramkowym wyjazdowym remisem w lidze z Juventusem - tym samym, który przedwczoraj z łatwością ograł Chelsea Londyn i wyrzucił obrońców Pucharu Europy za burtę Ligi Mistrzów. Gorzej idzie Tottenhamowi - ten w derbach północnego Londynu przegrał z Arsenalem aż 2:5.

Mecz zostanie - niestety - rozegrany w cieniu nocnych starć kibiców w centrum Rzymu. Według brytyjskiego "The Guardiana" fani Tottenhamu Hotspur, którzy przylecieli do Rzymu wspierać swoją drużynę podczas meczu z Lazio w Lidze Europy, zostali zaatakowani przez miejscowych kiboli. Dziesięć osób odniosło obrażenia, w tym jedna ciężkie.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Tottenhamem i Lazio - rozegrane w Londynie - zakończyło się bezbramkowym remisem.