Celtic Glasgow - Juventus

Celtic Glasgow - Juventus

Kris Commons z Celtic Glasgow przy piłce (fot. Sportimage/Paul Thomas / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Juventus pokonał na wyjeździe Celtic Glasgow 3:0 (1:0) i jest bliski awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bramki dla Starej Damy zdobyli Matri, Marchisio oraz Vucinić.
 90+4 min.
Koniec. Celtic walczył, zrobił dobre wrażenie, ale był... słabszy.
 90+2 min.
Celtic raczej zagra w tegorocznej Lidze Mistrzów już tylko jeden mecz. Ale kibice ich nie opuszczają. Doping trwa.
 89 min.
Żółta kartka dla Marchisio.
 89 min.
Celtic szuka honorowej bramki. Mulgrew z rzutu wolnego próbuje bezpośredniego uderzenia. Buffon spokojnie łapie piłkę.
 86 min.
Vucinić opuszcza boisko. W jego miejsce Anelka.
 83 min.
Kolejny fatalny wybór Ambrose, który zaczął się kiwać na własnej połowie. Chyba się zbyt mocno poczuł po wygranej w Pucharze Narodów Afryki. Nigeryjczyk stracił piłkę, ta szybko trafiła do Vucinicia, który łatwo umieścił ją w siatce.
 83 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! VUCINIĆ!
 81 min.
Zmiana także w Juve. Pogba za Matriego.
 80 min.
Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Brown, wchodzi Biram Kayal.
 77 min.
Dwa szybkie podania z pierwszej piłki - Marchisio przyjmuje w polu karnym, łamie do środka, mija Browna i uderza obok bezradnego Forstera.
 77 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! MARCHISIO!
 76 min.
Następny korner dla Celtiku. Buffon łapie piłkę.
 76 min.
Kolejne kartki za przepychanki w polu karnym. Tym razem ukarani Brown i Padoin.
 75 min.
Kolejny rzut rożny gospodarzy. Dobre dośrodkowanie, ale nikt ostatecznie piłki nie sięga.
 73 min.
Commons schodzi, w jego miejsce Watt.
 72 min.
Rzut rożny. Pirlo gra przed pole karne do Marchisio, ten uderza. Futbolówka nie dociera do bramki - gubi się w gąszczu zawodników.
 71 min.
Rzut rożny dla gospodarzy. Mulgrew gra za głęboko - Buffon łapie piłkę.
 69 min.
Kontuzja Peluso. Zmienia go Padoin.
 67 min.
VUCINIĆ! To powinien być drugi gol dla Juve! W końcu jakaś akcja gości - ale za to jaka! Precyzyjne dogranie piłki po ziemi w pole karne i techniczny strzał napastnika Juve w długi róg. Na drodze piłki stanął jednak Wilson.
 62 min.
Rzut rożny dla The Bhoys - KAPITALNĄ okazję zmarnował... Ambrose! Ależ on dzisiaj ma pechowy mecz! Zagranie z narożnika przed pole karne i chirurgicznie precyzyjne dośrodkowanie na głowę Ambrose stojącego 5 metrów od bramki! Nigeryjczyk zamiast od razu uderzyć głową w jeden z narożników bramki - uderza po koźle w środek. Tona szczęścia po stronie Starej Damy!
 58 min.
Lustig opuszcza boisko. Trzyma się za udo, prawdopodobnie naderwał mięsień. To dla gospodarzy duża strata, Lustig rozgrywał świetne zawody. Zmienia go Matthews.
 55 min.
Dziesięć minut za nami, wciąż czekamy na... pierwszy atak Juve w drugiej połowie. Gospodarze nacierają za to na okrągło - ale coraz mniej dokładnie grają w piłkę.
 52 min.
Mulgrew rozpędza się z piłką i chce grać klepkę z Hooperem. Efekt jest taki, że gospodarze powinni chyba wrócić do dośrodkowań pod bramkę, a nie bawić się w FC Barcelonę.
 48 min.
Od początku drugiej połowy oczywiście nacierają gospodarze. Kolejne dośrodkowanie, Commons znowu składa się do przewrotki. Tym razem uderza nieczysto.
 46 min.
Gramy. Gol z 3. minuty został jednak przyznany Matriemu.
 45+1 min.
Przerwa. Niesamowity mecz! Doskonała gra Celtiku, kilka świetnych okazji gospodarzy i... przypadkowe prowadzenie Starej Damy. Oby emocje w drugiej połowie nie opadły - Szkoci już powinni byli co najmniej wyrównać.
 45 min.
Jak to nie wpadło?! Zaskakujące wykonanie rzutu rożnego przez Celtic. Piłka na przedpole i strzał, który wpadłby do bramki Buffona. Ale przypadkiem zablokował go... Ambrose. Pechowy mecz tego zawodnika.
 42 min.
Żółta kartka dla Forresta.
 40 min.
Commons przyjmuje piłkę na linii pola karnego, obraca się i uderza - prosto w Bufffona, który po prostu wiedział gdzie się ustawić.
 39 min.
Pierwsza od kilku minut próba ataku gości. Celtic po prostu wypchnął jednak drużynę gości do środkowej części boiska.
 38 min.
Dwa rzuty rożne dla The Bhoys pod rząd. Po drugim strzał głową Wanyamy ponad bramką.
 37 min.
Żółte kartki dla Hoopera i Lichtsteinera za ciągłe przepychanki w polu karnym.
 36 min.
Dośrodkowanie za dośrodkowaniem w pole karne Juve. Goście wybijają na oślep.
 34 min.
Celtic prowadzi grę, atakuje, jest szybszy. Tylko wynik nie ten.
 30 min.
Korner dla Starej Damy. Krótkie rozegranie Pirlo z Vuciniciem i fatalne dośrodkowanie.
 27 min.
To mogła być bramka tego sezonu Ligi Mistrzów! Dośrodkowanie w pole karne Juve. Wydaje się, że jest zbyt krótkie - ale Commons składa się do fenomenalnej przewrotki i trafia tuż obok słupka! Totalnie zaskoczony Buffon nawet nie zareagował - tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
 25 min.
Świetna okazja dla Juve! Świetna piłka Pirlo do Vucinicia, który mija bramkarza, ale wylatuj z piłką do linii bocznej. Forster wraca między słupki, a napastnik Starej Damy próbuje podrzucić piłkę przed bramkę. Po chwili obrońcy Celtiku wybijają piłkę.
 21 min.
Juventus atakuje nieśmiało, właściwie dwoma piłkarzami, jakby był już zadowolony z wyniku. W ten sposób goście raczej drugiej bramki nie strzelą.
 19 min.
Lustig zbiegł do środka i zagrał prostopadłą piłkę do Hoopera. Ten jednak jej nie przejął. Celtic narzucił absurdalne tempo gry. Ciekawe czy je sam wytrzyma.
 15 min.
Doskonałe zagranie w pole karne Buffona! To powinien być gol! Precyzyjne dośrodkowanie Izaguirre i bardzo zły strzał Commonsa.
 14 min.
The Bhoys powoli tracą swój impet w ataku z początku spotkania.
 10 min.
Dośrodkowanie w pole karne Juve. Obrońcy wybijają wprost pod nogi Commonsa, który od razu uderza. Buffon znowu sobie radzi, ale ma sporo pracy.
 8 min.
Gospodarze próbują wrócić do gry długimi podaniami pod pole karne Buffona. Na razie nic z tego.
 6 min.
Ambrose blisko rehabilitacji! Buffon jednak pewnie broni jego strzał z dystansu.
 3 min.
Ależ fatalny błąd gospodarzy! Mieli mocne wejście w mecz, ale totalnie odpuścili krycie w obronie. Sprawę pokpił zwłaszcza Ambrose, który po prostu przepuścił Matriego i zignorował długie podanie. Włoch tylko trącił piłkę, ta wpadła do siatki. Chyba wpadła - była wybijana z linii bramkowej, ale sędzia gola uznał. Dobitka zresztą rozwiązała wątpliwości - piłka zatrzepotała po strzale Marchisio w siatce.
 3 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOL! MARCHISIO!
 2 min.
Rzut rożny - na razie goście wybijają piłkę.
 2 min.
Ależ uderzenie Wanyamy! Szukał podania, ale nie było komu zagrać, więc huknął z 35 metrów! Buffon musiał się ratować wybiciem piłki.
 1 min.
Gramy!
 0 min.
Piłkarze wychodzą na murawę.
 0 min.
Juventus: Buffon - Martin Caceres, Peluso, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner, Marchisio, Pirlo, Vidal, Vucinić, Matri
 0 min.
Znamy już składy. Celtic: Forster - Izaguirre, Ambrose, Wilson, Mulgrew, Lustig, Brown, Commons, Wanyama, Forrest, Hooper

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
Presja w tym spotkaniu z pewnością ciąży na Włochach. To po nich wszyscy spodziewają się awansu, inny wynik będzie dużym zaskoczeniem. Nerwowo mogą się jednak zachowywać dzisiaj również Szkoci - dwumecz ze Starą Damą to dla nich okazja na pierwszy w historii awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

O tym, że The Bhoys potrafią uczynić ze swojego stadionu prawdziwą twierdzę, pokazali jesienią, podczas meczu z FC Barceloną. Gospodarze - pomimo absolutnie miażdżącej przewagi rywali w polu - potrafili ograć Dumę Katalonii 2:1. Tamtego dnia bramka Celtiku, strzeżona przez Frasera Forstera, nie była zaczarowana. Szkoci swój wynik osiągnęli dzięki ciężkiej pracy w defensywie.

Gospodarzom na pewno pomoże fanatyczna szkocka publiczność. Zwrócił na to uwagę bramkarz Juve, Gianluigi Buffon, cytowany przez oficjalną stronę swojego klubu. - Grałem tam (na stadionie Celtiku - przyp. red.) z Parmą i Juventusem i wiem, że będzie naprawdę gorąco. Publiczność może do pewnego stopnia pomóc piłkarzom - powiedział Buffon.

Szkoci mają jeden poważny powód aby wygrać - wciąż pamiętają co się wydarzyło w sezonie 2001/2002. The Bhoys grali wtedy ze Starą Damą w fazie grupowej Champions League. Zanosiło się na remis 2:2 w Turynie, ale w końcówce meczu zawodnik gospodarzy, Nicola Amoruso, zanurkował w polu karnym Celtiku i wymusił na arbitrze podyktowanie niesłusznego rzutu karnego. Juve wygrało dzięki temu ten mecz 3:2. Jak się później okazało, utrata jednego punktu kosztowała Szkotów awans.

W zespole Starej Damy na pewno nie zagra dzisiaj Giorgio Chiellini. Piłkarz jest wykluczony za kartki.